Objevte kouzlo hygge nebo zen principů

Hektická doba si žádá zklidnění. Směry jako severský hygge a asijský zen nabízí praktiky ke zklidnění mysli i těla a odevzdání se kouzlu přítomného okamžiku. Receptem na štěstí je umění najít něco krásného a výjimečného v každičkém okamžiku života. Oprostěte mysl od tíživých myšlenek a dopřejte si klid pro docílení psychické i fyzické harmonie.

Procházka do světa klidu a fantazie

K dosažení klidu a psychické rovnováhy vám pomůže směr asijského zenu vhodného pro všechny milovníky minimalismu a střídmého přístupu k životu. Pro vyčištění mysli a zklidnění smyslů si čas od času dopřeje relaxaci v příjemném prostředí. Na svůj bambusový stolek či tác dejte aromatickou svíčku, květiny i drobné pochoutky, které mohou být současně i zdravé. Podle principů severského hygge přidejte hřejivou deku. K probuzení psychické a fyzické harmonie využijte vizuální klid, který s vaší myslí umí udělat hotová kouzla. Soustřeďte se pouze na řádky děje napínavé knihy.  

Probuďte své vnitřní dítě a oddejte se kreativní tvorbě

Vytáhněte ze skříně zapomenuté deskové hry, skládejte puzzle, nebo popusťte uzdu fantazii a zkuste svůj domov oživit. Díky plátnu s barvami si vytvoříte zcela originální kousek, kterým ozdobíte každou nudnou stěnu. Zkuste si uplést huňatý svetr na zimu, vyšít sváteční ubrus nebo vytvořit dekorace z barevného listí, které jste si nasbírali při podzimní procházce.

Pokrm si vychutnejte všemi smysly

Dobré jídlo a pití si opravdu vychutnejte. Dopřejte si klid, pěkné prostředí a pokrm si dávejte na talíř do úžasných tvarů a barev. Místo na množství se zaměřte na jeho pestrost. Vnímejte jeho vizuální krásu, nádhernou vůni a vychutnejte si každé sousto. Sníte toho méně a pocítíte více energie. Podle severských trendů si připravte nad pravým ohněm rybu s porcí čerstvé zeleniny. Věnujte čas přípravě kvalitní kávy nebo lahodného matcha tea. Dejte si malý sladký dezert s bobulovým ovocem a hořkou čokoládou.

Útulný domov zklidní mysl

Hygge i zen jsou o pohodovém přístupu k životu i pohodlném a útulném bydlení. Vytvořte si doma příjemnou atmosféru. Zútulněte každou místnost a zvláštní pozornost věnujte ložnici. Volte neutrální tóny na zdech, vybavení i povlečení, které ovlivňují naše podvědomí. Obklopte se vizuální neutralitou, která vás neruší. Vsaďte na bílou, šedou nebo třeba krémovou barvu. Prostor doplňte živými rostlinami a minimalistickými doplňky v zemitých či přírodních barvách.

 

100 %