Rostliny

Nejprodávanější

Kopretiny na louce
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
Květina lučního kvítí v proutěném košíku
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
Kouzlo pivoněk
685 Kč –46 %
Původně: 685 Kč  (–46 %)
369 Kč
Slunečnice
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
Květina v okně
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
46 položek celkem

Cena

369370
1369370

Náročnost

Orientace

Položek k zobrazení: 46
Nahoru
Další produkty

Obrazy podle čísle s tématikou květin a rostlin

Pro milovníky květin máme připravenou širokou nabídku - od pivoněk, přes slunečnice, rozkvetlé magnolie až po nádherné rozkvetlé sakury z dalekého Japonska. Nebo dáte přednost klasice ve formě rudých růží? Načerpejte sílu a užijte si krásu rostlin i vy při malování podle čísel.

Rostliny, plantae či superskupina Archaeplastida, jsou říší eukaryotických a převážně fotosyntetických organismů. Na Zemi je asi 350 000 druhů rostlin, včetně semenných rostlin, mechorostů, kapraďorostů a zelených řas. Většina rostlin získává energii fotosyntézou ze slunečního záření na výrobu organických látek. Řasy se na souši objevily před více než miliardou a rostliny půl miliardou let. Nejstarší fosilní suchozemský mechorost je z období prvohorního ordoviku před 460 miliony let.

Význam rostlin v přírodě

Rostliny stojí na počátku potravního řetězce a fotosyntézou produkují organickou hmotu a kyslík, čímž umožňují život dalším organismům. Kořeny rostlin zadržují vodu, zpevňují půdu a brání erozi. Jde o symbiotické organismy pro živočichy, poskytují biogenní prvky, regenerují vzduch a jsou prostředím k životu organismů.

Význam rostlin pro člověka

Rostliny spolupůsobí při tvorbě klimatu, zlepšení mikroklima, půdotvorného procesu, míře zadržování vody, snížení prašnosti i hlučnosti a působí esteticky.

Jsou základní složkou živočišné stravy, využívají se v léčbě, jejich dřevo na topení, stavbu, k výrobě různých nástrojů, papíru a textilií, olejů, vosku, parafínu i gumy. Z rostlin pocházejí také fosilní paliva, jako je uhlí a ropa.

Rostliny v obrazech nejen malované podle čísel

Živé rostliny a květy přinášejí potěšení i ve výtvarných dílech. Květinové motivy se v umění používají po staletí. Největší oblibě se těšily v Číně a Japonsku. V Evropě se jako výtvarný námět objevují od konce 16. století. Už staří Egypťané, Řekové a Římané si zdobili stavby květinovými motivy. Ve středověku byly rukopisy zdobeny girlandami květů. Květinám se věnovali malíři herbářů a zvláště ve 14. a 15. století se objevily unikátní botanické ilustrace.

Malování rostlin

Impresionisté byli fascinováni světlem a barvami květů, což je zřejmé u slunečnic Vincenta van Gogha a Monetových leknínů. V době secese se objevují rostliny v dekorativní formě. Stylizované květy jsou i na plakátech Alfonse Muchy. Často jsou v podobě pivoněk, slunečnic, magnolií, sakur, šeříku, vlčích máků, chrp a růží.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení