Umění

Nejprodávanější

Slunečnice
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
Eiffelova věž v růžovém
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
Malování podle čísel - Žena v abstrakci
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
Barevná kočka s ornamenty
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
Malování podle čísel - Čas na kávu
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
32 položek celkem

Cena

369370
1369370

Náročnost

Orientace

Položek k zobrazení: 32
Nahoru
Další produkty

Už jste slyšeli, jak snadné je malovaní podle čísel?

Chcete se cítit jako pravý umělec? V této kategorii najdete nejen obrazy velkých jmen, ale i těch méně známých. Na své si přijde každý milovník umění - ať už se jedná o abstrakci, portréty, krajinky, zátiší nebo jiné náměty.

Slovo umění je odvozeno od slova „uměti“, řecky τέχνη, techné, tedy řemeslná technika. Umění je od nepaměti součástí lidské kultury. Označuje jistou užitečnou dovednost, kterou neovládá každý a které je většinou třeba se naučit. Pojem umění zahrnuje v širším kontextu i další formy kultury, jako divadlo, hudba, literatura či kinematografie. Od dob renesance se označení používá spíše v užším smyslu  na „krásná umění“, kde se klade důraz na tvořivost, originalitu a individualitu.

Výtvarné umění

Umění se v tomto smyslu od starověku dělí na umění výtvarná, která vytvářejí trvalá vizuální umělecká díla a spadá sem malířství, sochařství, architektura i řemeslné práce jako truhlářství či kovářství a na umění múzická či performativní při vystupování před publikem. Umění je formou vyjádření vlastních pocitů, myšlenek, osobnostních názorů a postojů prostřednictvím kreseb, maleb, rytin, sochařství a dalších uměleckých stylů. V umění se odráží originalita a kreativita každého umělce.

Umění jako kultivace ducha

Umění jako součást kultury představuje a zahrnuje díla vytvořená lidmi ovládajícími výjimečné dovednosti, které neovládají všichni. Jako umění se v přeneseném slova smyslu označuje téměř vše, co je náročné, dá to práci a nedokáže to každý. Výsledky činnosti kultivují ducha a veřejnosti a esteticky na ně působí. Umění je těžko přesně definovatelný pojem a hodně závisí na subjektivním vkusu.

Co je to malba

Malba je ztělesněním vůle a může se vzpírat definitivnosti i definicím. Malba je prostředkem emancipace subjektu a konstrukcí nového. Navazuje na dědictví tradičního pojetí věrné malby i různých avantgard. Malba je řemeslo, prostředek sdělení a současně nástroj proti odcizení. Prostřednictvím malby můžete zachytit architektonické stavby, lodě, auta, sochy, krajinu, přírodu, floru i faunu, abstrakci, portréty i zátiší nebo třeba originální pojetí známého malířského díla, včetně ročního období, denní doby i atmosféry místa i vlastního pocitu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení