92 položek celkem

Cena

199369
1199369

Náročnost

Orientace

Položek k zobrazení: 92
Nahoru
Další produkty

Namalujte obrazy zvířat podle čísel

Vyberte si ze široké nabídky obrazů se zvířecími motivy. Najdete zde například psy, kočky, chybět nesmí ani tolik oblíbení koně a pokud máte radši exotiku tak vás potěší třeba krásné žirafy. Pro milovníky vodního světa máme pestrobarevné rybičky, nádherné želvy nebo třeba veselé lachtany. U nás si přijde na své každý milovník zvířat - ptáci, savci, mořští živočichové, divoké šelmy a spousta dalších.

Zvíře je označení pro živočicha na vyšším stupni vývoje, jako třeba obratlovce, vyjma člověka. Z filozofického hlediska se jako zvíře označuje živá bytost, která není ani člověkem, ani božstvem, mytologickou postavou či nadpřirozenou bytostí.

Nejstarší známá jeskynní malba

Nejstarší známá jeskynní malba zvířete na světě v podobě obrazu divokého prasete v životní velikosti, kterou archeologové objevili, byla vytvořena nejméně před 45 500 lety v Indonésii. Zvíře připomíná prase bradavičnaté, které dodnes obývá oblasti kolem jeskyně. Objev je nejstarším důkazem o lidském osídlení tamního regionu. Malba je namalována tmavě červeným okrovým pigmentem. Obraz má rozměry 136 na 54 cm. Kromě zvířat jej doplňují 2 obrysy dlaní směřující od k méně zachovalým malbám. Znázorňuje boj nebo sociální interakci mezi tvory.

Zvířata v obrazech

Malby v barvách bílá, okrová, červená, černá, hnědá i žlutá byly dříve v jeskyních malovány za použití pigmentu získaného z nerostů nebo krve míchané s živočišným tukem. Tématem byly nejčastěji býci, jeleni, koně, mamuti či prasata. Zvířata byla znázorňována zřejmě jako součást rituálů spjatých s úspěšným lovem. Malovala se před samotným lovem s vírou, že se přání stane skutečností a pak i jako projev poděkování. Objevovaly se zde i postavy s ptačí hlavou znázorňující šamana.

Zvířata jako posvátná stvoření i oddaní přátelé

Později se vyobrazovala zvířata jako posvátná stvoření i věrní přátelé. Na obrazech se objevil nejslavnější kůň antiky Bukefalos Alexandra Velikého, kůň Rosinanta Dona Quijota, Napoleonův kůň Marengo, kůň prezidenta Masaryka Hektor i psí cestovatelka do vesmíru Lajka. Dále slon Surus jako doprovod kartaginského generále Hannibala při přechodu Alp i medvěd Wojtek jako doprovod polských vojáků. Známé jsou posvátné kočky i Kleopatřiny kobry. Dnes se malují domácí mazlíčci, volně žijící i chovná zvířata, něžní ptáci i divoké šelmy.

100 %