Lidé

Nejprodávanější

Malování podle čísel - Buddha
369 Kč –13 %
Původně: 369 Kč  (–13 %)
319 Kč
Malování podle čísel - Láska při úplňku
369 Kč –13 %
Původně: 369 Kč  (–13 %)
319 Kč
Malování podle čísel - Dívka a Tádž Mahal
369 Kč –13 %
Původně: 369 Kč  (–13 %)
319 Kč
59 položek celkem

Cena

319369
1319369

Náročnost

Orientace

Položek k zobrazení: 59
Nahoru
Další produkty

Obrazy s tématikou lidí a postav. Krásné malování s čísly pro každého.

Lidé jsou od pradávna jedním z častých motivů využívaných malíři. A není se čemu divit, jedná se o námět který jen tak nevyčerpáte - portréty, emoce, lidé zachyceni při svých běžných denních rutinách a spoustu dalšího. V této kategorii najdete obrazy jako jsou portréty slavných osobností nebo třeba obrázky zachycující lásku „obyčejných“ lidí.

Obrazy s tématikou lidí a osobností, zobrazení portrétů, postav i skupin jsou již od pradávna častým motivem známých malířů. V portrétech jsou vidět emoce, lidé jsou zachyceni při běžných rutinách i výjimečných situacích. Malovat můžete portréty slavných osobností i obrazy zachycující lásku i život zdánlivě obyčejných lidí.

Portrét

Portrét je ve výtvarném umění zobrazení člověka, někdy i zvířete. Znázorňuje pohled na fyzickou podobu a určitým způsobem osobu prezentuje. Médiem portrétu je kresba, malba, sochařská busta, socha i reliéf a od poloviny 19. století i fotografie. Portréty se vytváří různou výtvarnou technikou, mají dlouhou historii už od starověku a přišly už s rozvojem prvních civilizací. Připomínaly důležité, zemřelé osobnosti pro další generace a vytvářely o nich impozantní představy. Malíři zobrazují věrné rysy tváře nebo malují osobitým způsobem.

Autoportrét

Autoportrét je výtvarné dílo, na němž autor vlastnoručně znázorňuje malbou či kresbou sám sebe a vlastní podobu. Autoportréty vznikaly od doby renesance jako ukázka umělecké dovednosti potencionálním zákazníkům. Pořízení portrétů si mohli dovolit jen šlechtici a zámožní měšťané. Malíř do vlastního portrétu vždy vkládá i představy o sobě samém, dává najevo rysy sebezkoumání i sebehodnocení a identifikuje se do svého uměleckého díla bez hranic iluzí a reality.

Kryptoportrét

Kryptoportrét je vyobrazení, které je součástí díla, které samo o sobě není portrétem, ale spíše náboženským výjevem či mytologickou scénou. Může také souviset s konkrétní událostí divadelního charakteru. Často tímto způsobem byly vyobrazovány známé osobnosti a výrazné postavy napříč historií.

Malování postav

Při malbě postavy je třeba dodržet správné proporce. Poměr mezi tělem, nohama, rukama i hlavou. Proporce lidské postavy si malíři již ve starověku uvědomovali pomocí tzv. kanonů, kde je výška ke kotníku jednou devatenáctinou celé postavy, výška postavy osminásobkem výšky hlavy a šířka rozpjatých rukou je rovna výšce. Průměrně tvoří hlava 14 %, délka zad 23,5 %, výška po kolena 28 % a výška rozkroku 46 % těla. Teorie o proporcích je vhodným pomocným vodítkem.

100 %