Lidé

Nejprodávanější

Dáma s deštníkem
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
Barevný anděl
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
Žena s motýli
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
Buddha
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
Mona Lisa
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
40 položek celkem

Cena

369370
1369370

Náročnost

Orientace

Položek k zobrazení: 40
Nahoru
Další produkty

Obrazy s tématikou lidí a postav. Krásné malování s čísly pro každého.

Lidé jsou od pradávna jedním z častých motivů využívaných malíři. A není se čemu divit, jedná se o námět který jen tak nevyčerpáte - portréty, emoce, lidé zachyceni při svých běžných denních rutinách a spoustu dalšího. V této kategorii najdete obrazy jako jsou portréty slavných osobností nebo třeba obrázky zachycující lásku „obyčejných“ lidí.

Obrazy s tématikou lidí a osobností, zobrazení portrétů, postav i skupin jsou již od pradávna častým motivem známých malířů. V portrétech jsou vidět emoce, lidé jsou zachyceni při běžných rutinách i výjimečných situacích. Malovat můžete portréty slavných osobností i obrazy zachycující lásku i život zdánlivě obyčejných lidí.

Portrét

Portrét je ve výtvarném umění zobrazení člověka, někdy i zvířete. Znázorňuje pohled na fyzickou podobu a určitým způsobem osobu prezentuje. Médiem portrétu je kresba, malba, sochařská busta, socha i reliéf a od poloviny 19. století i fotografie. Portréty se vytváří různou výtvarnou technikou, mají dlouhou historii už od starověku a přišly už s rozvojem prvních civilizací. Připomínaly důležité, zemřelé osobnosti pro další generace a vytvářely o nich impozantní představy. Malíři zobrazují věrné rysy tváře nebo malují osobitým způsobem.

Autoportrét

Autoportrét je výtvarné dílo, na němž autor vlastnoručně znázorňuje malbou či kresbou sám sebe a vlastní podobu. Autoportréty vznikaly od doby renesance jako ukázka umělecké dovednosti potencionálním zákazníkům. Pořízení portrétů si mohli dovolit jen šlechtici a zámožní měšťané. Malíř do vlastního portrétu vždy vkládá i představy o sobě samém, dává najevo rysy sebezkoumání i sebehodnocení a identifikuje se do svého uměleckého díla bez hranic iluzí a reality.

Kryptoportrét

Kryptoportrét je vyobrazení, které je součástí díla, které samo o sobě není portrétem, ale spíše náboženským výjevem či mytologickou scénou. Může také souviset s konkrétní událostí divadelního charakteru. Často tímto způsobem byly vyobrazovány známé osobnosti a výrazné postavy napříč historií.

Malování postav

Při malbě postavy je třeba dodržet správné proporce. Poměr mezi tělem, nohama, rukama i hlavou. Proporce lidské postavy si malíři již ve starověku uvědomovali pomocí tzv. kanonů, kde je výška ke kotníku jednou devatenáctinou celé postavy, výška postavy osminásobkem výšky hlavy a šířka rozpjatých rukou je rovna výšce. Průměrně tvoří hlava 14 %, délka zad 23,5 %, výška po kolena 28 % a výška rozkroku 46 % těla. Teorie o proporcích je vhodným pomocným vodítkem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení