49 položek celkem

Cena

319369
1319369

Náročnost

Orientace

Položek k zobrazení: 49
Malování podle čísel - Měsíc
2 + 1
DZ535 / Y6484
Nahoru
Další produkty

Obrázky přírody malované s čísly

Příroda je již od pradávna velmi častým motivem uměleckých děl a není se čemu divit - matka příroda dokáže vykouzlit opravdu krásné scenérie, které stojí za to zvěčnit na plátně. V naší nabídce naleznete hory, moře, jezera, parky, vodopády a mnoho dalšího. To vše můžete díky obrazům malování podle čísel přenést na plátno i vy.

Příroda označuje v nejužším významu slova volně žijící ekosystém s určitou mírou biodiverzity. V širším pojetí může znamenat celou biosféru i hmotný svět zvaný fysis neboli příroda, který je předmětem zájmu přírodních věd. Přirozenost a živá i neživá příroda je jednou z prvních otázek antické filozofie. Řecké slovo fysis zahrnuje i Homérova Odyssea, kde označuje nespoutanou a divokou přírodu.

Makrokosmos

Jako makrosvět či makrokosmos, původem ze slov μακρόςdaleký“ a κοσμοςsvět“, se označuje část přírody, kde platí zákonitosti běžné fyziky. Svět je svými rozměry pochopitelný a smysly pozorovatelný. Makrosvět je zařaditelný do rozměrů od tisícin mm po miliony km. Kromě těles kolem nás zahrnuje třeba i planety.

Mikrokosmos

Jako mikrosvět či mikrokosmos, původem ze slov μικρόςmalý“ a κοσμοςsvět“, se označuje část přírody zabývající se složením hmoty v měřítcích menších než 10 až 10 m. Do mikrosvěta patří bakterie, viry, buňky, atomy a elementární částice, kterými se zabývá fyzika částic.

Megakosmos

Jako megasvět či megakosmos, původem ze slov μέγαςveliký-četný“ a κοσμοςsvět“, se označuje část přírody zabývající se strukturou vesmíru v řádu světelných let. Na velkých rozměrech se zákonitosti fyziky nahrazují obecnou teorií relativity, s rozpínáním i křivením časoprostoru a studiem vývoje vesmíru v rámci kosmologie.

Malování krajiny podle čísel

Krajina se maluje od velké plochy po detail. Nejprve se tedy maluje pozadí. Obraz se dá rozdělit do několika částí, které později na sebe navazují. Postupuje se většinou od nejtmavších odstínů a na ně se dávají světlejší vrstvy. V posledním kroku se malují detaily pomocí menších štětců nebo vějíře. V případě obrazů podle čísel bude pro Vás malování výrazně jednodušší, ale výsledek bude zcela profesionální.

Malování zátiší

Při malbě zátiší je třeba, aby úhel pohledu při realistickém zobrazení zůstal shodný pro všechny předměty. Cvičte si fixaci hlavy i pohledu a paměť. Se stínováním předmětů pomůže jejich převedení na základní tvary. Použijte vertikální i horizontální osy. Tvar objektů zdůrazní nasvícení. Větší rozsah odstínů dodá malbě hloubku.

100 %