Města

Nejprodávanější

Kolonáda v aleji
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
Zamilovaní paříž
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
Večerní benátky s gondolami
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
malovani-podle-cisel-kavarna-na-kolonade
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
Eiffelovka v fialovém
599 Kč –38 %
Původně: 599 Kč  (–38 %)
369 Kč
31 položek celkem

Cena

369370
1369370

Náročnost

Orientace

Položek k zobrazení: 31
Nahoru
Další produkty

Obrazy měst malované jednoduše podle čísel

Láká vás vůně dálek? Vyberte si některý z mnoha motivů měst. Je libo Londýn s ikonickým Big Benem? Paříž s Eiffelovkou? Nebo dáte raději přednost dalekému New Yorku a jeho žlutým taxíkům? U nás si vybere každý milovník cestování.

Město je definováno jako sídelní geograficky vymezený útvar s charakteristickým souborem znaků odlišným od vesnice. Města jsou větší, mají vyšší hustotu osídlení i koncentraci zástavby s typickou demografickou, sociální a profesní strukturou obyvatel. Spíše než v zemědělství zde lidé pracují v obchodu, průmyslu a službách, ve správních, vzdělávacích, obchodních a kulturních funkcích.

Život ve městě

Město má specifický způsob života. Na rozdíl od venkovského je více neosobní, anonymní a účelový, má méně úzkých osobních vztahů i sociálních kontaktů a více profesionálních vztahů a fyzických kontaktů. Ve městech se koncentrují i sociálně patologické jevy, jako je zločinnost, závislosti a rozpady manželství.

Historie měst

Města jsou známá již od středověku. V Rakousko-Uhersku a Československu se do roku 1939 status města a městyse vztahoval u obcí složených z více osad jen na příslušnou osadu, ale ne na celou obec. V České republice se nyní za město pokládá celá obec, které byl udělen status města včetně vesnic, které jsou součástí dané obce. V Česku je 592 měst a z toho 23 měst se statusem statutárního města.

Města v obrazech

Motiv města je v malířství úzce spjatý s oblibou cestování. Do 18. století je datován velký zájem evropských měšťanských vrstev o kulturu a cesty do kolébky civilizace. Nejvíce cestovali Angličané zejména do italských Benátek a Říma, odkud si přiváželi obrázky s pohledy na město, kanály s gondolami a zobrazením římských památek. Z Benátek pocházejí i slavné malby Canaletta, J. M. W. Turnera nebo Clauda Moneta. Motiv města se stal svébytným uměleckým žánrem v oleji i akvarelu, vznikaly i kresby, rytiny a grafické listy ovlivňující vývoj anglického malířství.

Obrazy měst

Pokud vás jako cestovatele láká vůně dálek, vyberte si některý z mnoha motivů velkolepých měst, jako je Londýn s ikonickým Big Benem, Paříž s Eiffelovkou nebo New York se žlutými taxíky. Malovat můžete přímořské kolonády, vyhlášené ulice i architektonické skvosty zachycující kouzlo okamžiku, roční období i denní dobu. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení