Města

Nejprodávanější

68 položek celkem

Cena

315369
1315369

Náročnost

Orientace

Položek k zobrazení: 68
Nahoru
Další produkty

Obrazy měst malované jednoduše podle čísel

Láká vás vůně dálek? Vyberte si některý z mnoha motivů měst. Je libo Londýn s ikonickým Big Benem? Paříž s Eiffelovkou? Nebo dáte raději přednost dalekému New Yorku a jeho žlutým taxíkům? U nás si vybere každý milovník cestování.

Město je definováno jako sídelní geograficky vymezený útvar s charakteristickým souborem znaků odlišným od vesnice. Města jsou větší, mají vyšší hustotu osídlení i koncentraci zástavby s typickou demografickou, sociální a profesní strukturou obyvatel. Spíše než v zemědělství zde lidé pracují v obchodu, průmyslu a službách, ve správních, vzdělávacích, obchodních a kulturních funkcích.

Život ve městě

Město má specifický způsob života. Na rozdíl od venkovského je více neosobní, anonymní a účelový, má méně úzkých osobních vztahů i sociálních kontaktů a více profesionálních vztahů a fyzických kontaktů. Ve městech se koncentrují i sociálně patologické jevy, jako je zločinnost, závislosti a rozpady manželství.

Historie měst

Města jsou známá již od středověku. V Rakousko-Uhersku a Československu se do roku 1939 status města a městyse vztahoval u obcí složených z více osad jen na příslušnou osadu, ale ne na celou obec. V České republice se nyní za město pokládá celá obec, které byl udělen status města včetně vesnic, které jsou součástí dané obce. V Česku je 592 měst a z toho 23 měst se statusem statutárního města.

Města v obrazech

Motiv města je v malířství úzce spjatý s oblibou cestování. Do 18. století je datován velký zájem evropských měšťanských vrstev o kulturu a cesty do kolébky civilizace. Nejvíce cestovali Angličané zejména do italských Benátek a Říma, odkud si přiváželi obrázky s pohledy na město, kanály s gondolami a zobrazením římských památek. Z Benátek pocházejí i slavné malby Canaletta, J. M. W. Turnera nebo Clauda Moneta. Motiv města se stal svébytným uměleckým žánrem v oleji i akvarelu, vznikaly i kresby, rytiny a grafické listy ovlivňující vývoj anglického malířství.

Obrazy měst

Pokud vás jako cestovatele láká vůně dálek, vyberte si některý z mnoha motivů velkolepých měst, jako je Londýn s ikonickým Big Benem, Paříž s Eiffelovkou nebo New York se žlutými taxíky. Malovat můžete přímořské kolonády, vyhlášené ulice i architektonické skvosty zachycující kouzlo okamžiku, roční období i denní dobu. 

100 %