Vytiskni a maluj. Od relaxačních omalovánek pro dospělé k malování podle čísel

Pamatujete si dětské omalovánky, které jste milovali jako děti? I dospělí si občas potřebují odpočinout a vyčistit hlavu. Zkuste to s dobrou knihou, při práci na zahrádce nebo u antistresových omalovánek. Můžete si je vytisknout a pustit se do relaxace.

Vybarvování obrázků na bílém pozadí často necháváme jen malým dětem. Dáme jim do rukou pastelky, fixy či barvy a sledujeme, jak se ponoří do tvořivé činnosti. To samé můžete zkusit i vy. Zaměstnání, péče o domácnost a všechny její členy včetně dětí a uspěchané vyřizování všech povinností nás často přivádí do stresových situací. Proto je důležité najít si chvíli na to, abychom mohli jednoduše vypnout.

Relaxační omalovánky snižující stres

Dnes již existuje spousta studií o tom, jak vybarvování obrázků snižuje stres a napětí. Právě relaxační omalovánky, které si můžete vytisknout z internetu, mohou být jakousi předehrou a přípravou pro malování obrazů podle čísel na napnuté plátno v rámu. Jakmile zakusíte ten úžasný pocit vypnutí všech starostí v hlavě při malování, najdete chuť namalovat mistrovské dílo podle předlohy.

Omalovánky ve tvarech mandaly

Mandala je nejčastější obrazec na antistresové omalovánky pro dospělé. Motivy a způsob zpracování mohou mít tisíce podob. Nekonečný kruh zářící tvary a barvami je jako stvořený pro relax. Tisknout můžete na klasický kancelářský papír i na papír akvarelový. Použít můžete pastelky, fixy, temperové i akvarelovébarvy. Můžete použít i různě barevné varianty akvarelové popisovače Nassau.

Zvířata, rostliny, lidé i vzory

Můžete se pustit i do malování osob, zvířat, rostlin i květinových, geometrických a abstraktních vzorů, u kterých si můžete odpočinout. Pak stačí vybavit se kvalitními produkty a začít malovat na opravdové plátnopodle čísel. Pak můžete s pomocí akvarelových barev a štětců klidně namalovat obraz jako Van Gogh. Relaxační kreslení je skvělý způsob, jak se nechat zvolna unášet kreativitou mysli.

100 %