Zkuste alespoň na chvíli pocítit genia loci díky malování podle čísel

Genius loci je latinské slovní spojení, které lze přeložit jako „duch místa“. V římské mytologii byl genius loci duch či bůžek, ochraňující určité místo a často byl vyobrazován jako had nebo postava s rohem hojnosti. Zkuste jej pocítit i vy.

Dnes si pod pojmem genius loci nevybavíme pohanské božstvo, ale spíše specifickou atmosféru daného místa, které žije a vytváří jedinečnou atmosféru, kterou pocítíte i hluboko ve svém nitru a oddáte se nadpozemským pocitům. Takovým místem může být nádherná katedrála, Pražský orloj nebo horská louka plná lučního kvítí a pasoucích se ovcí. Nemusíme nikam daleko do světa, abychom si prožili majestátní ohromení z ducha a unikátní atmosféry nějakého místa.

Jak pocítit genia loci

I díky malování podle čísel si můžeme odskočit na víkend do Paříže nebo někam za širý oceán. Můžeme obdivovat Grand Canyon i Ermitáž. Každý z nás má možnost na chvíli pocítit genia loci libovolného místa. Prostě si ho namalujte a užijte si tu nádhernou chvíli při malování, ale i při každém pohledu na dokončený obraz. Můžete malovat obraz na plátně akrylovými barvami, i když nejste malíř a nemáte žádné zkušenosti s malbou na plátno. Podle čísel to zvládnete.

Malování podle čísel

Malování podle čísel je geniální nápad na jednoduchém principu. Využívají jej někdy i studenti umění. Na prázdném a očíslovaném plátně připraveném k malbě jsou čarami vyznačeny plošky různých tvarů a velikostí. Čísla odpovídají akrylovým barvám v kelímcích. Stačí postupně nanášet barvy podle čísel na plátno. Zní to jednoduše a také to snadné je. Díky malování podle čísel brzy uvidíte, jak vám na stole či přímo na malířském stojanu pod rukama vzniká opravdové umělecké dílo.

Plátna pro zážitek s geniem loci

Už samotné slovo „loci“ poukazuje na nějaké místo, stavbu či lokalitu. A takových pláten máme spoustu. Nechte se inspirovat našimi obrazy, které mají moc vás přenést kamkoliv si přejete. Můžete malovat jako Vincent Van Gogh, užít si atmosféru, kterou má Eiffelova věž v růžovém hávu květů, nebo si vychutnat kouzlo přímořské kolonády. Genius loci neboli „duch místa“ může viset i na vaší zdi.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení