Snadné malování pro Vaše děti

Děti rády malují obrazy podle čísel

Je mnoho důvodů, proč by malování podle čísel měly vyzkoušet i vaše děti. Seznamte se s hlavními důvody, proč je malování podle čísel skvělou zábavou i pro vaše děti. Je pro ně mnohem prospěšnější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Podpora motoriky a koordinace pohybu

Malování podle čísel velkou měrou podporuje rozvoj motoriky. Děti se při něm učí zacházet s pomůckami, pracovat s barvami a pečlivě koordinovat pohyby. A i když občas trochu přetáhnou, nic se neděje. Barvy mají skvělou schopnost krytí a chyby se dají lehce opravit. Drobné nedokonalosti jsou to, co činí dílo originálním. Děti pochopí, že se mohou poučit z vlastních chyb a budou se zdokonalovat.  

Rozvoj kreativity i myšlení

Všechny kreativní činnosti mají blahodárné účinky na naši psychiku. Pomáhají odbourávat stres a překonávat těžké životní situace. Děti se při malování podle čísel skvěle zabaví a nebudou se nudit. Zlepší se jim nálada a budou mít radost z odvedené práce. Malování podle čísel vám vykouzlí úsměv na tváři. Budou v psychické pohodě. Tvorba obrazů jim pomůže zapomenout na starosti se školou nebo stesk po kamarádech, všechno hodit za hlavu a uvolnit se tvůrčí činností.

Smysluplná motivace

Malovat podle čísel mohou malé i starší děti a překonávat nové výzvy. Navíc můžete malovat i společně, každý sám za sebe i dohromady. Můžete třeba malovat každý svoji část obrazu. Děti to bude motivovat a budete jim nablízku, pokud by potřebovaly poradit. Jde o kreativní činnost, která vás umí skvěle propojit. A když je necháte vybrat si vlastní motiv, budou z malování podle čísel doslova nadšené.

Podpora vývoje dětí

Malování podle čísel umí v dětech pěstovat sebevědomí a důvěru ve vlastní úsudek. Podvědomě si budou osvojovat schopnost rozhodování v jiných složitých životních a nenadálých situacích. Děti se nejlépe učí na takovýchto maličkostech, jak si s nimi poradit. V dětském věku je seberozvoj obzvlášť důležitý. Dejte jim nový prostor. Naučí se při rozhodování zaujmout své stanovisko. Velkým přínosem je také posílení koncentrace a zaměření pozornosti bez rozptylování okolními vlivy.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení