Malovaní a uvolnění stresu

Dnešní svět je hektický a dost složitý. Někdy je těžké vstřebat všechny informace a veškerému daní nějak porozumět. Jsme neustále pod obrovským tlakem, což současně přináší i přemíru stresu. Malování podle čísel pomáhá při uvolnění.

Stres je definován jako nadměrné zatížení organismu a tělo na něj reaguje ve snaze zabránit poškození těla a vzniku nemocí. Stres je označován jako pátá nejčastější příčina smrti v západní společnosti. I když možná zrovna nejste v bezprostředním ohrožení života, stres časem způsobuje mnoho nemocí zejména psychického rázu jako je hormonální nerovnováha, únava, neklid, úzkost a deprese.

Jak stresu předcházet

Prevence stresu tkví zejména v odstranění jeho příčin. To však mnohdy jde jen v omezené míře. Kromě fyzického cvičení, pobytu v přírodě a meditací můžete vyzkoušet i jednu z relaxačních technik, kterou je právě malování podle čísel. Velké úspěchy v léčbě i předcházení stresu představují právě kreativní umělecké činnosti. Ne každý se může stát malířem, ale každý rozhodně může malovat. S malováním podle čísel se často setkáváme i na různých terapeutických sezeních a skupinách.

Zkuste mandaly

Skvělým příkladem redukce stresu je malování mandal. Mandaly jsou různé pravidelné geometrické obrazce, ve kterých se střídají tvary a barvy. Tradičně představují obraz vesmíru, božstvo, duchovno, anebo vyjadřují stav mysli malíře. Mandaly uvolňují tělo, uklidňují mysl a pomáhají se stresem. Malování mandal podle čísel s předtištěnou předlohou a připravenými barvami podpoří vaši kreativitu i schopnost soustředění. Do předtištěné předlohy si navíc můžete zvolit barvy i sami.

Malováním pro nalezení vnitřního klidu

Kruh je symbolem života a je hlavním tvarem na všech mandalách, protože uklidňujícím způsobem pozitivně působí na lidskou psychiku. Při malování mandal trénujete pravou, uměleckou část mozku i levou, analytickou část. Při malování si odpočinete, soustředíte se na úplně jiný svět a aktivně odstraňujete následky stresu. Stres zmírníte i jakýmkoliv jiným malováním, takže si svobodně zvolte své vlastí téma obrazu. Malujte pro radost a potěšení, pak váš stres zaručeně

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení