10 zdravotních bonusů, které přináší malování podle čísel

Malování podle čísel se neomezuje jen na uměleckou kreativitu, ale má i mnoho zdravotních výhod. Efektivní terapeutický a uklidňující prostředek vám může pomoci zvýšit duševní a fyzické zdraví. Proč vzít do ruky štětec a začít malovat obraz?

Zlepšuje koncentraci

Soustředěním se na předmět, který malujete a na vylepšení detailů toho, co jste již namalovali, se zlepšuje i schopnost koncentrace. Učíte se, jak se soustředit na projekt, na kterém pracujete, což se vám bude hodit při studiu i v zaměstnání.

Zlepšení jemných motorických dovedností

Práce na jemných detailech zlepšuje koordinaci rukou i očí a zvyšuje motorické schopnosti. To je užitečné při zlepšování psaní, práci s malými součástkami, vedení nástrojů při operacích, během hraní na hudební nástroj a mnoha dalších činnostech.

Účinný způsob relaxace a meditace

Naučte se správně relaxovat a odbourat stres. Malování umožňuje mysli soustředit se pouze na obraz. To uvolňuje mysl i tělo. Relaxace minimalizuje bolest svalů, kloubů i hlavy a jiné nemoci. Malování má podobné účinky jako meditace.

Zvyšuje kreativitu

Obraz může být abstraktní, realistický, minimalistický i kubistický, vždy je způsobem uměleckého vyjádření netradiční kompozice nebo nápaditého oživení obrazu. Můžete být inovativní a ukázat svůj vkus. Malování je o hledání cesty.

Zlepšení neverbální komunikační dovednosti

Malování nám umožňuje prostřednictvím umění komunikovat své nejhlubší myšlenky a pocity. I ty, které nechcete vyjádřit verbálně. Jeden obraz vydá za 1 000 slov. Schopnost komunikovat na neverbální úrovni je zdravým uvolněním emocí.

Zlepšení schopnosti kritického myšlení

Výběrem správného druhu štětce i barvy se učíte lépe a snadněji rozhodovat, i když jde často o rozhodnutí na nevědomé úrovni. Zlepšíte dovednosti při řešení různých problémů. Rozhodovací dovednosti zvyšují efektivitu mysli a zmírňují stres.

Zdokonalení vytrvalosti

I ty nejinovativnější nápady bývají někdy zamítnuty. Pokud obraz není takový, jaký jste si jej představovali, můžete jej namalovat znovu a lépe. Budete schopnější, vytrvalejší a rozhodnější. Budete lépe dosahovat cílů ve svém životě.

Zvýšení sebevědomí

Trpělivá práce přináší výsledky a pravidelné cvičení z vás udělá mistra. Příjemný pocit s dobře odvedené práce je k nezaplacení. Dokončený obraz vám zvedá sebevědomí. I pochvala a uznání od jiných za vaše dílo zvyšuje pocit sebevědomí.

Cesta k pozitivnímu myšlení

Výtvarné umění nás učí vidět, že všude kolem nás jsou nádherné věci, díky kterým oceníme krásu a život. Oceníte texturu kůry stromu, krásu motýlích křídel i hru světel a stínů. Přijetí krásy kolem nás nám dává pozitivnější pohled na svět.

Prohloubení znalosti různých kultur

Strach z neznámého vede k reakci ve formě boje nebo útěku. Malování nás seznamuje s moderními a historickými uměleckými díly z jiných kultur, podporuje vzájemná lidská pouta, odbourává strach a zvyšuje sociální dovednosti.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení