Jak se připravit na malování

Malování podle čísel připomíná omalovánky, jak je známe z dětství. Místo barevného vzoru ale dostanete plátno s očíslovanými ploškami. Každé číslo odpovídá konkrétní přiložené barvě, kterou použijete na vybarvení dané plochy.

Při malování podle čísel se stačí držet rozpisu podle čísel, malovat a postupně se kochat tím, jak vám pod rukama vzniká unikátní obraz. Z původně bezbarvého plátna s čarami a čísly vznikne trpělivým úsilím opravdový obraz, který si můžete hrdě pověsit na zeď jako dekoraci. I když nejste profesionální umělec, můžete si i vy namalovat krásný obraz.

Jak se připravit na malování

Při malování budete kromě šablony potřebovat barvy, štětce a možná i stojan, aby se vám dobře pracovalo. To vše je kromě malířského stojanu součástí sady na malování podle čísel. Vybírat si můžete ze stovek rozličných motivů v různých rozměrech. Ke každému vybranému motivu dostanete přesně ty barvy, které budete potřebovat.

Každá sada obsahuje vše potřebné k dokončení obrazu, tedy plátno s předtištěnými a očíslovanými plochami, barvy s odpovídajícími čísly, štětce a barevnou předlohu.

Jak připravit barvy

Akrylové barvy jsou připraveny v kelímcích s čísly. Nemusíte je nijak míchat a jsou ve správných odstínech. Nebudete muset tak často vymývat štětce a ušetříte spoustu barvy. Na větší plochy zvolíte širší štětec, na menší plošky zase úzký štětec. Po každém použití štětec vždy řádně vymyjte. Pokud se spletete a přebarvíte plošku s jiným číslem, nechte barvu zaschnout a přemalujte ji správným odstínem. Akrylové barvy není třeba ředit vodou ani ředidlem. Pokud se vám zdají přeci jen moc husté, stačí štětec namočit do vody a pak do barvy.

Jak začít malovat

Seřaďte si barvy podle čísel, začněte prvním číslem a vymalujte postupně všechny odpovídající plošky na plátně. Začínejte světlejšími odstíny. Budete mít otevřenu vždy jen jednu nádobku s barvou a nehrozí vám vysychání barev. Ani štětec se nemusí pak tak často vymývat. Začněte z levého horního rohu, horní strany a pokračujte k protilehlé straně plátna, ať si barvy nerozmažete. Než přejdete na další odstín barvy, nechte namalované části obrazu vždy řádně zaschnout. Předejdete smíchání ještě mokrých barev do nesprávného odstínu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení