Zbavte se podzimní deprese

Možná to také znáte. Přichází podzim a nikdy nejde sám. S ním přichází i smutek, depresivní nálada, podrážděnost, skleslost a někdy i chuť na sladké pro vytvoření zásob energie na zimu. Kdykoli se podíváte z okna, máte chuť opět zalézt zpátky do postele a nedělat prostě absolutně nic. Dejte sbohem každoroční podzimní depresi.

Příznaky podzimní deprese

Nejvýraznějšími projevy podzimní deprese jsou samozřejmě smutek, skleslost, melancholie, přecitlivělost, úzkost a beznaděj. Mohou se objevit problémy se spánkem, ale i podrážděnost či agrese. Každý organismus je jedinečný a na podobné podněty reaguje jinak, takže se projevy mohou mírně lišit. Zkuste se proti podzimní depresi správně bránit.

Vůně jako lék

Zkuste si podvědomě navodit příjemnou atmosféru a vyzkoušejte aromaterapii jako lék. Správně zvolené vůně umí dělat s naším tělem a myslí naprosté zázraky. Aromaterapie patří k léty ověřeným metodám přírodní medicíny, jen musíte zvolit ty správné vůně. Na chmurné a melancholické nálady zabere nejlépe levandule, mateřídouška, meduňka, růže nebo třeba santalové dřevo. Zkuste také při aromaterapii malovat. Půjde vám to mnohem snáz.

Pohybem z deprese

Cvičte, sportujte a choďte ven. Ve zdravém těle je zdravý duch. Při pohybu se nám začnou uvolňovat hormony štěstí endorfiny, které bojují proti depresi. Nemusíte hned užívat nějaké léky a obávat se jejich vedlejších účinků. Pravidelné cvičení a pohyb zmírňuje projevy podzimní deprese a zabrání jim aby se vracely. Postačí i delší procházka na čerstvém vzduchu, při které budete zhluboka dýchat. Pročistíte si hlavu a zaženete černé myšlenky.

Relaxace a meditace

Na podzim musíme nabrat síly na celou zimu, budeme je potřebovat. Udělejte si čas na sebe, spěte, odpočívejte, relaxujte, pečujte o sebe, cvičte jógu a meditujte. Dopřejte si masáž, saunu, vířivku, pobyt ve wellness nebo si alespoň jednou za čas zajděte s kamarádkami na víno. Je zkrátka třeba se pořádně odreagovat. Pokud si chcete odpočinout doma, stačí si napustit vanu plnou pěny a zapálit svíčky. Také vyzkoušejte relaxační a meditační hudbu a různé zvuky. Užijte si sladké nicnedělání.

Naučte se odměňovat sebe sama

Všichni mají rádi dárky a my sami nejsme výjimkou. Když na vás přijde smutná nálada, konečně si kupte svetřík, prstýnek, voňavku, kabelku či boty, o kterých už tak dlouho uvažujete. Prostě cokoli, co vám vykouzlí úsměv na rtech. Zkuste vsadit na barevný kousek do vašeho šatníku. Mozek reaguje na barevné podněty a váš správně zvolený outfit s doplňky se stane účinným antidepresivem, které zabírá.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení