Vybíráte obraz do ložnice nebo dětského pokoje? Poradíme vám

Při výběru obrazu myslete na to, aby se vám obraz hodil k barvám i stylu interiéru. Zvolit můžete různé velikosti, barvy i černobílé motivy, které zapadnou do každé místnosti. Nástěnný obraz může viset v ložnici, dětském pokoji i v koupelně.

Jak vybrat obraz do dětského pokoje

Děti milují zvířátky, komiksy, filmové hrdiny, vesmír i hlubiny moře. I u nás najdete motivy obrazů, které si vaše děti zamilují. Při výběru vhodného motivu se zkuste řídit podle svého vlastního vkusu a klidně zapojte do výběru obrazu i vaše děti. Miluje letadla, vlaky, auta, víly nebo panenky? Dětská fantazie je bezbřehá.

Velikost a vzhled obrazů do dětského pokoje

Při koupi obrazu hraje důležitou roli motiv i jeho velikost. Nad větší kusy nábytku, jako je dětská postel, můžete pověsit i velkoformátové obrazy. Prázdnou stěnu v dětském pokoji oživíte i pomocí malých a středně velkých obrazů. Úzké stěny působí širším dojmem, pokud obrazy na zeď pověsíte vedle sebe. U velmi širokých stěn zase dejte jednotlivé obrazy pod sebe, aby dětský pokoj působil více útulně.

obraz do dětského pokoje

Jak vybrat obraz do ložnice

Pro uvolnění, relaxaci a meditaci se do ložnice hodí přírodní motivy, jako jsou rostliny, krajiny, zátiší a obrazy s meditativním nádechem protknuté spiritualitou. Do ložnice si můžete pověsit i abstraktní umění a načerpat tak inspiraci pro každý další den. Hlavní barva obrazu by se měla hodit k zařízení a vytvářet příjemný protiklad k barvě stěny. Neměla by být moc pronikavá, aby se vám v ložnici snadno usínalo.

Velikost a vzhled do ložnice

V ložnici je většinou velká postel, šatní skříň a pravděpodobně také komoda a noční stolky. Podle těchto kusů nábytku zkuste docílit harmonického souladu mezi stěnou a obrazy. Stěny může zdobit obraz velký obraz nad postelí, několik obrazů seřazených nad komodou nebo toaletním stolkem, nebo třeba obrazy po straně oken.

obrazy do ložnice

Jak vybrat obraz do koupelny

Obraz do koupelny, proč ne? Do koupelny jsou vhodné letní motivy, písečné i kamínkové pláže lemující moře, obrázky písečných dun, lodí, světelných majáků nebo podmořského života. Stěny v koupelně oživí pestré ryby a mušle, ale i abstraktní umění v modravých barvách, které vytvoří v koupelně atraktivní dekoraci. Kvůli vlhkosti vsaďte na dekorativní panely, skleněné či lakované obrazy.

100 %