Věšíte obrazy na zeď? Každý pokoj si zaslouží svůj specifický motiv

Každý dům a byt je zabydlený až v momentě, kdy visí na stěně obrazy. A právě ty správné obrazy dokážou zútulnit i ne příliš dispozičně a designově povedený interiér.

Pokud nechcete kupovat drahé obrazy od některého ze slavných malířů minulosti, můžete si je podle předlohy namalovat i sami. Do moderních bytů si zase můžete dát na zeď motivyabstraktní tématikou. Fantazii se prostě meze nekladou a záleží jen na vás. Máme pro vás hned několik tipů jak vybavení jednotlivých pokojů oživit zajímavými obrazy na zeď, které se budou líbit vám i návštěvám.

Akvarely do obývacího pokoje

Vhodnou volbou pro jakýkoli obývací pokoj jsou akvarely. Jsou malované specifickou technikou a výsledek je úžasný. Obraz je plný barev, které jemné kombinaci vytváří unikátní celek. Motivem může být cokoli. Nejvíce oblíbené jsou zátiší, krajiny a květiny, které vyniknou především na bílých zdech. Obývací pokoj pojme i diptychy a triptychy, což jsou obrazy složené ze dvou až tří částí. Stačí si vybrat obrazy podobnou tématikou, které k sobě ladí. Pokud patříte mezi milovníky klasického umění, zvolte předlohy z dob renesance či jiných uměleckých epoch, které jsou nedílnou součástí minulosti a stále uznávané znalci po celém světě.

Koupelna v rytmu moře

Koupelna je spjatá s vodou. Pokud milujete mořské klima, pláže a moře, najdete nespočet motivů, které jsou spjaté s vodní hladinou moří a oceánů. Na vašich zdech mohou být plachetnice, přímořská městečka, pláže s mušlemi i podmořský svět. Zajímavou volbou do koupelny je i motiv majáku, který navozuje dojem věčnosti a koloběhu života. S majákem či kormidlem v ruce nikdy neztratíte správný směr.

Abstrakce nejen do ložnice

Abstraktní obrazy dávají prostor vizím, snům, přáním i fantazii. Mohou mít limitovaný počet barev, nebo oplývat pestrobarevnými kombinacemi. Do ložnice se hodí spíše jemné odstíny. Nenechte se rozptylovat výraznými scenériemi. Abstrakce lze znázorňovat geometrickými i oblými vary. Do ložnice se hodí i florální motivy.

100 %