Věšíte obrazy na zeď? Každý pokoj si zaslouží svůj specifický motiv

Každý dům a byt je zabydlený až v momentě, kdy visí na stěně obrazy. A právě ty správné obrazy dokážou zútulnit i ne příliš dispozičně a designově povedený interiér.

Pokud nechcete kupovat drahé obrazy od některého ze slavných malířů minulosti, můžete si je podle předlohy namalovat i sami. Do moderních bytů si zase můžete dát na zeď motivyabstraktní tématikou. Fantazii se prostě meze nekladou a záleží jen na vás. Máme pro vás hned několik tipů jak vybavení jednotlivých pokojů oživit zajímavými obrazy na zeď, které se budou líbit vám i návštěvám.

Akvarely do obývacího pokoje

Vhodnou volbou pro jakýkoli obývací pokoj jsou akvarely. Jsou malované specifickou technikou a výsledek je úžasný. Obraz je plný barev, které jemné kombinaci vytváří unikátní celek. Motivem může být cokoli. Nejvíce oblíbené jsou zátiší, krajiny a květiny, které vyniknou především na bílých zdech. Obývací pokoj pojme i diptychy a triptychy, což jsou obrazy složené ze dvou až tří částí. Stačí si vybrat obrazy podobnou tématikou, které k sobě ladí. Pokud patříte mezi milovníky klasického umění, zvolte předlohy z dob renesance či jiných uměleckých epoch, které jsou nedílnou součástí minulosti a stále uznávané znalci po celém světě.

Koupelna v rytmu moře

Koupelna je spjatá s vodou. Pokud milujete mořské klima, pláže a moře, najdete nespočet motivů, které jsou spjaté s vodní hladinou moří a oceánů. Na vašich zdech mohou být plachetnice, přímořská městečka, pláže s mušlemi i podmořský svět. Zajímavou volbou do koupelny je i motiv majáku, který navozuje dojem věčnosti a koloběhu života. S majákem či kormidlem v ruce nikdy neztratíte správný směr.

Abstrakce nejen do ložnice

Abstraktní obrazy dávají prostor vizím, snům, přáním i fantazii. Mohou mít limitovaný počet barev, nebo oplývat pestrobarevnými kombinacemi. Do ložnice se hodí spíše jemné odstíny. Nenechte se rozptylovat výraznými scenériemi. Abstrakce lze znázorňovat geometrickými i oblými vary. Do ložnice se hodí i florální motivy.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení