Tipy na dekorace do bytu

Nastěhovali jste se do nového bytu? Pak je třeba vybrat nábytek, bytové doplňky a také dekorace, které domov zútulní. Dodají vašemu novému bydlení ten správný šmrnc. Připravili jsme pro vás několik tipů na dekorace do bytu s různým zaměřením.

1. Polštáře a polštářky

Polštáře a polštářky se hodí do ložnice, obývacího i dětského pokoje. Pokud budou zdobit sedací soupravu, sáhněte do nabídky válcových podhlavníků i kulatých a čtvercových polštářků. Můžete volit povlaky jednobarevné, s geometrickými i květinovými tvary, v různých barvách i motivech.

2. Obaly na pokojové rostliny

Nádherné dekorace vytvoříte z živých pokojových rostlin, které dáte do dekorativních obalů. Do kuchyně můžete dát třeba i bylinky. Vsadíte na nenáročné pokojové rostliny a pořiďte si na ně moderní obaly. Rostlinám se lépe daří v keramických nádobách než v plastu. Navíc keramika i lépe vypadá.

3. Živé květiny ve váze

Květiny ve váze zútulní a oživí každou místnost. Do otevřených a velkých prostor se hodí vázy s velkým aranžmá. Na stoly a konferenční stoly dejte menší vázičky. Vhodný je i nevyužitý výklenek, kde aranžmá oživíte speciálním osvětlením.

4. Originální osvětlení

Každý temný kout, nebo stolek u pohodlného křesla oživí vhodně zvolená stolní či stojací lampa, která může zároveň působit i jako dekorace. Tradiční stínidlo lampy může kontrastovat s originálním stojánkem.

5. Vázy, mísy a sochy

Vázy mohou stát i samostatně, stejně jako mísy, které navíc můžete doplnit ovocem nebo sušenými květinami a pot pouri. Elegantně působí jednoduché skleněné, nebojte se ani uměleckých originálů. Ty mohou být i ve tvaru sošky nebo sochy.

6. Svíčky a svícny

Domov vám zpříjemní i svíčky a svícny, které dokážou vytvořit skvělou atmosféru. Vyberte svíčky, které budou ladit do interiéru barvou i vůní. Svícen může být ozdobou i sám o sobě. Doplnit můžete i aromalampy.

7. Obrazy

Obraz musí zapadat do interiéru velikostí, motivem i dominantní barvou. Do interiéru se hodí obrazy malované na plátně, které si navíc můžete namalovat i sami. Do stylového bytu si můžete namalovat i obraz podle vlastní fotografie.

100 %