Podzimní dekorace krásně ozdobí vaše bydlení

Při pohledu z okna je nám jasné, že podzim, nejbarevnější období v roce, začíná přebírat vládu, aby mohl kralovat v celé své pestré a rozmanité kráse plné hřejivých barev. Chladnější počasí nás nutí trávit více času za dveřmi našich domovů. Zkuste si proto pestré barvy a různorodé odstíny přenést do svých domovů.

 

Naše domovy nemusí být neutrální a nudné, když si je zkusíte vyzdobit pomocí podzimních dekorací, které kousek tohoto nádherně barevného období přenesou i k vám domů, když se necháte inspirovat. Dejte si dekorace do každé místnosti a užívejte si každý den s příslibem babího léta. Na podzimu je úžasné, že nám sám o sobě poskytuje spoustu pestré inspirace. Stačí se porozhlédnout kolem sebe.

Inspirace všude kolem vás

Zkuste si při procházce v parku či v lese, při venčení svého věrného čtyřnohého kamaráda nebo klidně po cestě domů z práce přinést kousek přírody k sobě domů. Pestrobarevně zahalené stromy a jejich barevné plody jsou ideálními pomůckami pro vaši podzimní dekoraci. Najděte si jedno odpoledne čas a projděte se po ulici, v parku, v lese nebo jen po své po zahradě. Nasbírejte si nádherně zbarvené listy stromů, jeřabiny, šípky, kaštany, žaludy i šišky, suché trávy, květy, větvičky či mech a přidejte pár dýní. Záleží jen na vás, jak dekoraci pojmete.

Dlabání dýní patří k podzimu

Podzimní dekorace musí obsahovat i barevné dýně. Za pár dní se ve světě bude slavit populární noc duchů Halloween a u nás Svátek Všech svatých a Dušičky. V tomto období se byty a domy zahalí do oranžových dekorací s rozsvícenými dýněmi, které jsou u těchto svátků nepostradatelné. Jednou z neodmyslitelných součástí podzimu jsou právě dýně, které lidé vydlabávají a vyřezávají jim zajímavé, vtipné i strašidelné obličeje. Do vydlabané dýně dají svíčky, díky čemuž vznikne úchvatná dekorace. Můžete je umístit ke dveřím, na balkoně, terasu i na okno.

Kaštanová zvířátka jako podzimní dekorace

Pokud máte děti, můžete do výroby podzimních dekorací zapojit i je. Nejenže vám díky tomu při tvoření společnými silami vznikne něco úžasného, ale navíc strávíte příjemný čas a ještě se u toho skvěle pobavíte. Podzimní klasickou dekorací jsou zvířátka z kaštanů a špejlí. Možná jste i vy jako malé děti podobné dekorace vyráběly se svými rodiči, nyní to můžete zkusit naučit i vaše děti, které to zase jednou naučí svoje děti. Dodržování tradic stmeluje rodinu a upevňuje vztahy.  A když už budete tvořit, zkuste společně třeba i malovat podle čísel. Pověste si na zeď obraz s podzimní tematikou. Díky němu podtrhnete útulnou atmosféru domova.

100 %