Klady a zápory online tréninku

Poslední dva roky způsobily obrovský rozmach online služeb ve všech směrech. Oblast cvičení, trenérství, koučinku a výživového poradenství není žádnou výjimkou. Pokud jste objevili kouzlo cvičení doma podle videa a nechce se vám zpět do fitka, podívejte se, na co si při něm dát největší pozor.

V posledních dvou letech se na dlouhou dobu zavřela fitness centra, ale i další místa, kde se člověk mohl oddávat pravidelnému tréninku a péči o skvělou fyzickou formu, silnou imunitu a zdraví. Někteří z nás kvůli tomu zcela zlenivěli, jiní se naopak odhodlaně vrhli na domácí cvičení. Současně se objevilo velké množství online trenérů a výživových poradců, kteří zažili rozmach online služeb.

Výhody a nevýhody online cvičení

Pokud chcete doma kreativně tvořit, třeba začít malovat, můžete začít kdykoliv. Cvičení doma podle videa má však kromě výhod i slabiny. Díky tomu, že nejezdíte do fitness centra, ušetříte hodně času, který byste strávili na cestě a také financí nejen za vstup, ale i za dopravu. Je to velmi dobrá cesta, jak zhubnout, budovat si fyzičku a udržet se fit. Jestliže cvičíte doma, pamatujte na to, že nejefektivnější pohyb na hubnutí i budování skvělé fyzické kondice je ten, který vás opravdu baví.

Online trénink není jen cesta v nouzi

Online trénink se projevil jako skvěle použitelná cesta v nouzi, která se však dá začlenit i do běžného života. I při cvičení doma podle videa je však osobní kontakt mezi trenérem a klientem zcela zásadní. Pohyb jen skrze kameru většinou  nevnímáme tak, jak bychom měli. Trenér naopak potřebuje klienta vidět a opravit jeho pohyby tak, aby byly prováděny správně, jinak nejsou efektivní a mohou být i kontraproduktivní. Chybí také atmosféra společného cvičení, která je často hlavní motivací. Chce to proto důslednost a odpovědný přístup.

Online forma výživového poradenství

U výživového poradenství je online forma o něco méně problematická. Alespoň ze začátku však stejně jako u cvičení doporučujeme využít obnovené možnosti osobního kontaktu. Pozor si dejte zejména na termín univerzální. Každý potřebuje zcela jiný a individuální přístuppohybu i jídelníčku. Pokud s fitness trenérem a odborníkem na výživu svoji situaci konzultujete, měl by s vámi strávit alespoň hodinu, aby měl možnost vás poznat jako jednotlivce a dostavily se výsledky.

100 %