Jak si vkusně vybavit byt s minimem financí

Stačí pár originálních nápadů a i levné bydlení může být jedinečné a krásné. Bydlení je dost nákladná záležitost. Ať už se stěhujete do podnájmu, nebo si pořizujete svůj vlastní byt či dům, někdy vám už prostě nezbudou finance na vysněné vybavení. Podívejme se proto, jak si pořídit útulné bydlení i s minimem investovaných peněz.

Zapojte fantazii

Pokud nemáte peněz nazbyt, ale chtěli byste ve svém novém domově žít důstojně, stačí popustit uzdu své fantazii a vsadit na dobré nápady. Možná vám bude ještě nějakou dobu trvat, než si našetříte na kvalitní nábytek, o kterém sníte, ale přesto si zatím můžete vybavit jednotlivé místnosti dostupnými prostředky.

Jak si kdo ustele…

Pokud zrovna nemáte na postel z masivu s roštem, vytvořte si podestu ze starých palet a pořiďte si nejdříve kvalitní zdravotní matraci, kterou na ně položíte. Můžete ji také zatím položit jen na zem. Ušetříte tím zatím peníze. Na samotné matraci se pohodlně vyspíte. Postel si kupte, až nebudete finančně strádat. Prostor kolem matrace zútulní vánoční světýlka a za pár korun vykouzlí romantickou atmosféru. Podobně si můžete vyrobit pohovku i křesla. Pokud máte balkon či terasu, z palet si můžete vytvořit i zahradní nábytek.

Nábytek za odvoz zrenovujte

Na různých bazarech a sociálních sítích můžete objevit nábytek, který lidé darují jen za odvoz. Pokud si použitý nábytek zvládnete sami trochu vylepšit, můžete si díky němu vytvořit originální interiér. Retro kousky se vrací znovu do módy. Pokud neseženete skříň, můžete si místo ní dočasně pořídit na oblečení velký stojan s dlouhou tyčí. Postačí vám k tomu třeba dva trámky a tyč. Provizorní řešení opatříte závěsem a ani vám nezabere moc místa. Nábytek si můžete vyrobit i z palet.

Využijte zrcadla a obrazy

Nedostatek přirozeného denního světla vyřeší různě veliká zrcadla, která umí vytvořit iluzi většího prostoru. Naproti oknu se zelení a získáte zajímavý odraz v zrcadle, který dodá pokoji originalitu. Pověste na stěnu obrazy v zajímavém rámu. Zútulní každou místnost a dodají pocit útulného domova. Pokud si je vlastnoručně namalujete, budete z nich mít dvojnásobnou radost.

 

100 %