Jak si najít čas pro sebe

V dnešním uspěchaném stresujícím světě plném přehlcení informacemi je poměrně snadné ztratit se v množství povinností a požadavků. Proto je důležité vymezit si svůj prostor pro nás samotné. My ženy totiž neustále nakupujeme, vaříme, pereme, uklízíme, staráme se o děti a chodíme do práce. I když nám se vším muži pomáhají mnohem více, než bylo kdysi zvykem, stále toho máme fakt hodně.

Jak a proč si vyšetřit čas na svoje aktivity

Kromě plnění výše zmíněných povinností je třeba si vymezit také čas pro sebe. Jít si zacvičit, sejít se s kamarádkami na víno, vyrábět šperky, malovat obrazy, nebo se jen tak projít parkem. Prostě je třeba občas dělat něco jiného než jen připravovat svačiny, starat se o děti, vozit je do kroužků a z kroužků, nebo sedět u počítače. Vyšetřit si čas na koníčky, aktivity a známé, nebo být alespoň na chvíli jen sama se sebou neznamená, že jste sobečtí. Potřebujete si odpočinout a naučit se milovat i sebe.

Buďte vzorem svým dětem

Žijte tak, jak chcete, aby jednou žily vaše děti. Má to být opravdu uspěchaně a neustále ve stresu, že musí nakoupit, uklidit a navařit? Vaše děti by měly vidět, že je nutné a zcela v pořádku si také umět život užít a odpočinout. Děti se nejvíce učí napodobováním těch nejbližších. Svým chováním jim rodiče dávají vzory, které si sebou ponesou celý život. Naučte své dcery i syny, že si i maminky a tatínkové zaslouží na pár hodin v týdnu vydechnout, relaxovat a věnovat se jen sami sobě.

Jak se hledá jiná náplň života

Zkuste vychovat sebevědomého a zdravého člověka, který ve správný čas vykročí připravený do života na vlastní pěst. Připravte ho na to, že bude umět budovat svůj život, jakmile opustí domov. Ukažte mu, že je dobré mít i jinou náplň života, než pouze chodit do práce, starat se o rodinu a domácnost. Věnujte se svým koníčkům a rozšiřujte si své obzory. Jen odpočatá a spokojená žena může být dobrou kamarádkou, partnerkou a matkou. Choďte na kurzycizích jazyků, vzdělávací semináře, lekce jógy nebo se věnujte malování. Zkuste se naučit být chvíli o samotě a relaxovat.

100 %