Jak se nezbláznit v korporátu

Práce v korporátu vás naučí dělat věci jinak. Nadávky zaobalit do přátelských frází a produktivně prokrastinovat. Naučíte se být sami sebou jen v určitých mezích. Naučí vás neohlížet se na to, co si o vás myslí ostatní a nacházet v sobě sebehodnotu.

Jak uspět a nezbláznit se

V korporátu se musíte naučit strategicky přemýšlet a zvážit každý krok. Prokrastinovat budete produktivně a smysluplně. Třeba si dáte kávu, budete koukat z okna a rozmyslíte si, co všechno ještě uděláte před nepříjemným úkolem, který už hoří. Díky tomu se hodíte do klidu a nějak se s tím poperete. 

Organizovanost a produktivita

Naučíte se organizovat si čas a produktivně si rozčlenit jednotlivé činnosti na základě priorit a přínosu. Pokud jste v časovém presu, nestojí za to úkol na někoho přehodit. Než to někomu vysvětlíte, než on vůbec zareaguje a uděláte a než vy to po něm zkontrolujete, máte do dávno hotové sami. Pokud vás napadne, že by se část práce nebo celý proces dal dělat jednodušeji a efektivněji, hned myšlenku zavrhněte. Čeká vás nulový výsledek, protože nebudete mít na co navázat.

Umění mlčet

Naučíte se produktivně mlčet. To, že víte, že máte pravdu, ještě neznamená, že ji někdo jiný uzná. Nejlepší je dělat mrtvého brouka a nedávat svůj názor najevo. Pokud si o někom myslíte, že je opravdový hlupák nebo idiot, naučíte se formulovat sdělení přes přátelské způsoby, kterými toho druhého motivujete. Využijete to i na úřadech, poštách a v mnoha situacích mimo práci. 

Ocenění obyčejných věcí

Práce v korporátu je často tak postavená na hlavu, že se ji naučíte úplně vypouštět. Osvojíte si umění nacházet radost v mnoha maličkostech. Díky tomu se usmějete nebo poděkujete pokaždé, když zvládnete v klidu nakoupit, přejet ve zdraví město, nebo v obchodě objevíte něco, co vám udělá radost nebo připomene bezstarostné dětství. S radostí budete malovat obraz, učit se jazyky, nebo chodit na lekce jógy.

Kde se vidíte za pět let

Když už víte, že je nejlepší žít přítomným okamžikem, tahle otázka vám přijde totálně stupidní. Doslova se snažíte přežít týden od pondělka do pátku a už zase nevíte, co dát do firemního dotazníku. Pět let je poměrně dlouhá doba, během níž se může stát cokoliv. Nikdy nevíte, kdo a co vám do toho hodí vidle. Zkuste tedy napsat, že pokud vše půjde tak, jak si přejete, vrhnete se do práce naplno a budete rozvíjet své schopnosti tak, aby to bylo pro vás i pro firmu co nejprospěšnější100 %