5 tipů, co dělat a nedělat, když je vám prostě na nic

Pokud se ráno probudíte a jste unavení, nechce se vám z postele a nemáte na nic náladu, i když máte před sebou skvělý program, máme pro vás 5 tipů co dělat, když je vám na nic. Zvládnete si jít před prací zacvičit, uklidit i dokončit důležitý projekt.

1.    Najděte si dokonalého parťáka

Ve dvou se to lépe táhne a klidně vás může být i víc, ať nesázíte jen na jednu kartu. Je super vědět, že ráno, když vyběhnete ven, nebo jdete do tělocvičny či posilovny, potkáte na rohu nebo ve fitku vždy někoho, kdo se k vám při pravidelném běhání, posilování či lekci jógy vždy přidá. Pokud můžete se spřízněnou duší navíc prohodit pár slov a vaše tělo, mysl i duše budou v dokonalé rovnováze. Je super nebýt sám na kurzu malování, keramiky, vaření, angličtiny či španělštiny. Mít vždy někoho, kdo se na vás spoléhá, těší na vás a vy na něj. Ani vás pak nenapadne aktivitu vynechat.

2.    Motivujte se smysluplnou odměnou

Stanovujte si cíle i odměny za jejich splnění a dopřejte si dvojnásobnou radost. Jednu za to, že jste dosáhli svých předsevzetí a druhou ze slíbené odměny. Můžete si dát oblíbené jídlo, něco koupit, zajít na masáž či kávu s kamarádkou, nebo si dopřát jakékoliv zážitky. Odměňte se za vynaloženou snahu i nedokonalý pokus.

3.    Naučte se nedělat nic

Vše musí být v rovnováze, výkon i relaxace. Po vynaložené práci nebo cvičení nedělejte nic, odpočívejte a meditujte. Zhluboka dýchejte a myslete jen na hluboký nádech a výdech. Naučte se zklidnit vystresovanou mysl. Přemýšlejte nad tím, co si do své hlavy a života pouštíte. Pokud vás stresují zprávy, nedívejte se na ně. Přemýšlejte nad tím, nad čím přemýšlíte. Negativní myšlenky vyměňte za ty příjemné a pozitivní. Věnujte svůj čas tomu, co vám dělá opravdu radost.

4.    Dopřejte si kvalitní spánek

Na důležitost kvalitního spánku neustále zapomínáme. Pokud se pořádně nevyspíte, nemáte energii na plánované úkoly i příjemné aktivity. Místo koukání na televizi nebo do monitoru počítače usínejte s pěknou knihou a choďte spát dřív. Zkuste koupel nebo heřmánkový čaj na uklidnění. Odpočaté tělo i mysl nemusí dohánět příjem energie nadbytečnými kaloriemi a jídlem.

5.    Přestaňte se srovnávat s ostatními

Každý jsme jiný. Nedívejte se na to, kdo je aktivnější, štíhlejší nebo úspěšnější. Máme různé koníčky, přednosti, dovednosti i styl života. Každý z nás to má prostě jinak. Nechte se inspirovat, ale nastavte si měřítka a hodnoty podle svých představ. Pokud někomu připadá výš styl života podivný, je to jeho problém, ne váš.

100 %