Výstava obrazů Renaty Kocianové v Thomayerově kavárně

Výstava s názvem Toulky přírodou I potěší spoustu milovníků výtvarného umění. Výstava obrazů autorky Renaty Kocianové v Thomayerově kavárně potrvá až do 31. prosince a jejím tématem je souznění zvířat s přírodou v její kráse a barevné rozmanitosti. Součástí vernisáž je i prodej stejnojmenného kalendáře na rok 2022.

Výstava obrazů Toulky přírodou I

Inspirací pro autorku obrazů Renatu Kocianovou byla především zvířata, která je možné běžně potkat v samotném okolí místní Thomayerovy nemocnice. S tím souvisel i unikátní tvůrčí nápad pro vytvoření tematického kalendáře zasazeného do barev a pestrosti života různých druhů zvířat přímo v jejich přirozeném a rozmanitém prostředí. Výstava v Thomayerově kavárně potrvá až do 31. prosince a rozhodně je na co se koukat.

Obrazy Renaty Kocianové

Návštěvníci výstavy mohou vidět obrazy se vznešenou labutí, veselým zajícem, rychlou a křehkou vážkou, roztomilou včelkou i čmelákem nebo temperamentní veverkou. Velmi zajímavá díla jsou inspirována i ročními obdobími a jednotlivými měsíci v roce. Každý obraz představuje kalendářní měsíc. A jak název výstavy vypovídá, měsíce jsou ztvárněny ve spojitosti s vybraným zástupcem zvířecí říše.

Podpora na dobročinné účely Fakultní Thomayerovy nemocnice

Součástí výstavy je i prezentace obrazu s názvem Muflon Pepa – Maskot Thomayerky, který bude v Thomayerově kavárně dne 6. prosince vydražen. Výtěžek z prodeje kalendáře a aukce obrazu pak bude určen a věnován na dobročinné účely Fakultní Thomayerovy nemocnice, což ředitel FTN Zdeněk Beneš velmi ocenil.

Výstava v kavárně

Autorská výstava obrazů v Thomayerově kavárně je pro mnohé návštěvníky velmi příjemným překvapením a zároveň značně osobitým zážitkem. Talent autorky obrazů Renaty Kocianové promítá do jejích děl originálního ducha, pozitivní atmosféru a smysl pro detail, který se zvláště u zvířat vždy nepodaří dokonale vystihnout. Thomayerova kavárna je nyní místem propojujícím prožitek z chuti dobré kávy a dalších lahůdek s kulturním zážitkem, ve kterém má výtvarné umění a malování obrazů otevřené dveře a vítá nadějné výtvarníky s otevřenou náručí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení