Výstava obrazů Renaty Kocianové v Thomayerově kavárně

Výstava s názvem Toulky přírodou I potěší spoustu milovníků výtvarného umění. Výstava obrazů autorky Renaty Kocianové v Thomayerově kavárně potrvá až do 31. prosince a jejím tématem je souznění zvířat s přírodou v její kráse a barevné rozmanitosti. Součástí vernisáž je i prodej stejnojmenného kalendáře na rok 2022.

Výstava obrazů Toulky přírodou I

Inspirací pro autorku obrazů Renatu Kocianovou byla především zvířata, která je možné běžně potkat v samotném okolí místní Thomayerovy nemocnice. S tím souvisel i unikátní tvůrčí nápad pro vytvoření tematického kalendáře zasazeného do barev a pestrosti života různých druhů zvířat přímo v jejich přirozeném a rozmanitém prostředí. Výstava v Thomayerově kavárně potrvá až do 31. prosince a rozhodně je na co se koukat.

Obrazy Renaty Kocianové

Návštěvníci výstavy mohou vidět obrazy se vznešenou labutí, veselým zajícem, rychlou a křehkou vážkou, roztomilou včelkou i čmelákem nebo temperamentní veverkou. Velmi zajímavá díla jsou inspirována i ročními obdobími a jednotlivými měsíci v roce. Každý obraz představuje kalendářní měsíc. A jak název výstavy vypovídá, měsíce jsou ztvárněny ve spojitosti s vybraným zástupcem zvířecí říše.

Podpora na dobročinné účely Fakultní Thomayerovy nemocnice

Součástí výstavy je i prezentace obrazu s názvem Muflon Pepa – Maskot Thomayerky, který bude v Thomayerově kavárně dne 6. prosince vydražen. Výtěžek z prodeje kalendáře a aukce obrazu pak bude určen a věnován na dobročinné účely Fakultní Thomayerovy nemocnice, což ředitel FTN Zdeněk Beneš velmi ocenil.

Výstava v kavárně

Autorská výstava obrazů v Thomayerově kavárně je pro mnohé návštěvníky velmi příjemným překvapením a zároveň značně osobitým zážitkem. Talent autorky obrazů Renaty Kocianové promítá do jejích děl originálního ducha, pozitivní atmosféru a smysl pro detail, který se zvláště u zvířat vždy nepodaří dokonale vystihnout. Thomayerova kavárna je nyní místem propojujícím prožitek z chuti dobré kávy a dalších lahůdek s kulturním zážitkem, ve kterém má výtvarné umění a malování obrazů otevřené dveře a vítá nadějné výtvarníky s otevřenou náručí.

100 %