Výstava Jaroslavy Fišerové a Hany Sosíkové v malé galerii LíPa

Výstava Jaroslavy Fišerové a Hany Sosíkové v malé galerii LíPa začíná 1. listopadu. Podívejte se, na jaká díla těchto výtvarnic se můžete těšit. Výstava šperků je prodejní, takže si zde můžete udělat radost nebo třeba nakoupit dárky.

Kdo je Jaroslava Fišerová

Výtvarnice Jaroslava Fišerová se narodila ve Zlíně a od roku 1964 žije a pracuje v Brně. Nejprve absolvovala na SPŠT textilní výtvarný obor, pak 2 roky pracovala na designatuře a následně v atelierech Art-protisu ve Vlněně v Brně. Od roku 1989 je na volné noze. V současné době má za sebou více než 100 samostatných i kolektivních výstav a prodala spoustu svých děl. Její tvorba je zastoupena v soukromých sbírkách téměř ve všech zemích po celém světě.

Výtvarná díla Jaroslavy Fišerové

Své autorské obrazy vytváří Jaroslava Fišerová technikou malby olejovými barvami a používá i olejový pastel, zejména na výpravy divadelních a televizních inscenací. V poslední době pod jejíma rukama vznikají pomocí Procreate díla i elektronicky.

Obrovský záběr výtvarné činnosti

Od roku 1990 spolupracovala s nakladatelstvím MF, kde připravovala ilustrace k pohádkám, písničkám a básničkám ve Sluníčku. Od roku 2003 se pravidelně zúčastňuje i projektu na MFF Zlín s názvem Malované klapky. V roce 2002 až 2011 spolupracovala s ČT na pohádkách a televizních inscenacích. V roce 2019 spolupracovala s MMB a vznikl tak dárkový set pro brněnské prvňáčky.

Kdo je Hana Sosíková

Výtvarnice Hana Sosíková se narodila v Brně a stále žije i pracuje v Brně-Líšni, kde založila a vede malou galerii Lípa. Kromě středoškolského ekonomickoprávního vzdělání absolvovala také na MU – Masarykově universitě DPS - Doplňující pedagogické studium se zaměřením Estetika a její závěrečná práce nese název Umění 20. století.

Výtvarná díla Hany Sosíkové

Hana Sosíková je velmi všestrannou výtvarnicí, zaujala ji i digitální malba a grafika, a také navrhuje knižní obaly. Její práce jsou zastoupeny například i v městském muzeu v Novém Bydžově, ale i v celé řadě soukromých sbírek u nás i v zahraničí. Účastní se samostatných a kolektivních výstav, kterých má za sebou víc než dost.

Výtvarná činnost napříč výtvarnými technikami

Vystavené reliéfy pochází z depozitáře autorky. V současné době se po keramické tvorbě věnuje práci s kovem a vyrábí šperky. Slitinu kvalitního bílého cínu se stříbrem vrství na kostru z mědi a tvar pak doplní gravírováním a patinou. Tímto způsobem vytváří malé reliéfy a plastiky, které obepínají polodrahokamy nebo fosílie. Malá výtvarná dílka jsou vždy dokonalým originálem a výstava šperků je prodejní.

100 %