Prodejní výstava fotografií a obrazů Jana Saudka v Brně

Prodejní výstava fotografií a obrazů světoznámého a značně kontraverzního umělce Jana Saudka proběhne v Galerii Graciano v Brně a ulici Veselá 39 od 5. listopadu do 5. prosince vždy v pondělí až pátek od 10 do 17 hodin.

Jan Saudek a kolorované fotografie

Jan Saudek je světoznámý český fotograf, který se věnuje zejména ateliérové fotografii s typickým a zcela nezaměnitelným rukopisem. Od roku 1977 své fotografie koloruje. Do roku 1995 vystavoval především v zahraničí, kde získal celou řadu ocenění a mimo jiné se například stal i rytířem Řádu čestné legie. V roce 2019 mu byla na Pražském Hradě udělena Medaile Za zásluhy 1. stupně. Je bratrem, přesněji přímo dvojčetem výtvarníka Karla Saudka. V roce 1972 se na jeho fotografiích poprvé objevila typická zeď, která se pak stala symbolem celé jeho tvorby.

Jan Saudek malířem

Jan Saudek však není pouze fotograf, ale je i malíř. Většina jeho autorských obrazů je inspirována jeho fotografiemi. Dílo Jana Saudka je velmi kontroverzní a značně provokativní, přesto je současně i originální, jedinečné a mimořádné. Proto je také známý snad po celém světě. Jan Saudek se může pochlubit téměř 500 samostatnými výstavami po celém světě. Jeho díla jsou zastoupena ve všech prestižních světových muzeích a uměleckých galeriích. Nejčastějším tématem jeho fotografií je mateřství a otcovství, ženské tělo ve všech tvarech a podobách i motivy vztahu ženy a muže.

Jan Saudek a jeho knihy

Janu Soudkovy také vychází řada knih. Některé knihy jsou s jeho fotografiemi a některé knihy jsou o něm. Posledním zajímavým počinem je například kniha  katolického kněze Karola Lovaše: Jan Saudek – MYSTIK, Fotograf, kterého se dotkl Bůh. Sám Jan se nazývá „Malý Jan z velké Prahy“. Svůj první fotoaparát dostal již v roce 1950 a byl to fotoaparát značky Kodak Baby Brownie. Hned následující rok začal aranžovat a kolorovat své první fotografie. O každou jeho výstavu je vždy obrovský zájem, stejně jako o jeho díla.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení