Náchodský výtvarný podzim v zámecké jízdárně

Náchodský výtvarný podzim je přehlídkou umění regionu založenou na principu salonu určeném jen pro žijící výtvarníky poměrně velkého území oblasti Náchodska, Jaroměřska, Broumovska, Trutnovska i části Rychnovska, kteří k němu mají vazby. Než se vydáte na výstavu, můžete se seznámit s některými autory děl i online. 

Z regionu severovýchodních Čech je v salonu představena nejaktuálnější tvorba, kterou zde umělci vystavují pravidelně, střídavě i nově. Salon se ve svém autorském složení, výrazu i umělecké skladbě proto neustále proměňuje. Přehlídka představuje malbu, kresbu, grafiku, počítačovou grafiku, koláž, fotografii, plastiku, architekturu, keramiku, textil, sklo i nová média v aktuálním výtvarném dění sledované oblasti.

Petr Samek - Umění se musí dělat s radostí

Živé vysílání s náchodským malířem, který vystavuje na Náchodském výtvarném podzimu od roku 2011 a jeho obrazy mluví vlastní řečí plnou prožitků. Obrazy jsou abstraktní, divoké, barevné, energické a plné emocí. V letošním roce vystavuje obrazy s názvem Síla toku a Setkání s Janem Vermeerem van Delft.

Hynek Šnajdar - Nahodilé setkání dvou vzdálených realit

Živé vysílání s redaktorem magazínu Trutnovinky, který je od počátku 80. let minulého století autorem koláží a zde vystavuje od roku 2004. Různé motivy se stupňují do drsného, syrového a naturalisticky pojatého kontrastu. Posledním cyklus nese název: Nic nehledejte, čekejte.

Lukáš Cinkanič - Šílenec otevřený světu

Živé vysílání o linorytu a další tvorbě s rodákem z Police nad Metují, který patří k nejmladší generaci vystavujících. Student Akademie výtvarných umění v Praze v ateliéru grafiky u Dalibora Smutného se syrovým pohledem a odvahou maluje, kreslí a vytváří velkoformátové grafiky. Uskutečnil několik samostatných výstav v regionu.

Lenka Jirková Táborská - Žít svůj mýtus

Živé vysílání s vyznavačkou arteterapie, spirituality a umění porozumět sama sobě, především i skrze své sny. V posledních letech ve svých obrazech mapuje nevědomí a její obrazy jsou magické, vtahují diváka do světa odvrácené tváře duše nebo vyzařují naději a radost. Dozvíte se více o její malbě, kresbě i performance.

100 %