Kvalitní umělecká díla dodají interiéru jedinečný styl

Obrazy, grafiky, fotografie, sochy a ilustrace provedené v široké škále výtvarných technik nemusí stát spoustu peněz. Sami si můžete namalovat jejich zdařilé repliky.

 

Mnozí z nás vnímají výtvarné umění jako nedostupné. Obraz je však krásný bytový doplněk, který podtrhne jeho atmosféru. Díky malování podle čísel si můžete pořídit i takový, co vás oslovuje. Díla od profesionálních výtvarníků v rozmanitých stylech, s různou velikostí a barevném provedení dají interiéru punc jedinečnosti. Výtvarné dílo s námi navíc může putovat celý život a přestěhovat se i na novou adresu. Může se také stát nádhernou vzpomínkou, která se dědí s láskou z generace na generaci.

Jak vybrat obraz

Můžete si projít pár zavedených galerií, nechat na sebe obrazy působit, vnímat jejich atmosféru i vůni barev. Můžete si prohlédnout i online nabídku. Objevíte tak stovky profesionálních umělců z mnoha období. Můžete si vybírat díla autorů mladé i střední generace, kteří jsou na uměleckém trhu již dlouho zavedení, anebo stojí právě na počátku své kariéry. Motiv, barvu a styl obrazů můžeme sladit i s bytovým zařízením. Tím můžete podtrhnout celkovou atmosféru prostoru.

Obraz, který žije s námi

Volba výtvarného díla je vždy zcela subjektivní záležitost. Obrazem můžete doslova kouzlit sebe i jiné. Obraz umí zdůraznit styl interiéru, podtrhnout atmosféru, ale také poodhalit něco z jedinečné osobnosti jeho majitele. Velký a rozměrný obraz se rázem stane dominantou celé místnosti. Aby vynikl, dejte mu prostor z obou stran i před ním. Pověste jej o něco výše, než je doporučovaná výška, kdy má být spodní třetina obrazu obvykle ve výšce očí. Tak totiž dokonale vynikne. Skupinky menších obrazů vyskládejte nejprve na podlahu, ať je aranžmá dokonalé. Pak si jej vyfoťte.

Světlo a rám

Obraz krásně vynikne, když jej nasvítíte bodovými světly nebo stojací lampou. Vyplatí se pořídit i osvětlení se stmívačem pro možnost regulovat intenzitu světla a vytvořit intimní atmosféru. Na vnímání výtvarného díla má značný vliv rám. Obraz umí zdůraznit, ale i potlačit. Malbám na plátně však postačí i vypínací blind rámy.

100 %