6. ročník prodejní výstavy autorských střeleckých terčů Antonína Hamsíka

Prodejní výstava jedinečných autorských střeleckých terčů Antonína Hamsíka probíhá od 27. 6. 2021 do 30. 9. 2021 a místem konání je unikátní Tvrz Žumberk u Nových Hradů, 374 01, Trhové Sviny.

Unikátní výstava

Letošní, v pořadí již šestý ročník výstavy autorských soudobých střeleckých terčů velmi známého akademického malíře, grafika a restaurátora Antonína Hamsíka, se opětovně nese ve velmi osobním duchu. Všichni návštěvníci Tvrze Žumberk mohou na jejím starobylém nádvoří v rámci běžných prohlídek historické stavby vidět také zcela nová díla tohoto úspěšného autora, nově vzniklá teprve na přelomu loňského a letošního roku.

Malířovo jubileum

Stejně jako první ročník, tak i ten letošní a zatím poslední ročník výstavy střeleckých terčů je rámován životním jubileem tohoto malíře, který je velmi pevně spojený s velmi pěknou místní zajímavou kulturní výstavní tradicí. Ostatně mistr Antonín Hamsík má k Žumberku značně specifický vztah a restauroval zde velmi úspěšně nástěnné malby ukryté v samotné tvrzi, v prostřední, jižní baště jejího areálu i v místním kostele, kde díky jeho zručným rukám byla rovněž obnovena zubem času zašlá křížová cesta. Mistr Antonín Hamsík totiž nerestauruje pouze fresky, ale i obrazy a polychromované dřevěné plastiky.

Akademický malíř, grafik a restaurátor Antonín Hamsík

Akademický malíř, grafik a restaurátor Antonín Hamsík je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové. V ateliéru profesora Františka Muziky se dlouhá léta věnoval především restaurování nástěnných maleb a obrazů a tvorbě grafických listů, zahrnujících litografii, dřevořezy, dřevoryty, suchou jehlu či kolorované lepty. K malířské tvorbě se pak vrátil v roce 2015, kdy začal tvořit právě autorské střelecké terče jako svébytná výtvarná díla. Inspirací jsou tomuto mistrovi rozmanité životní situace, anebo literatura nejrůznějších žánrů. Antonín Hamsík často tvoří ve svém ateliéru v Dejvicích.

 

100 %