Život může začít po padesátce

Šťastná padesátka nemusí být zavádějící slovní spojení. Za nejlepší období života považuje spousta žen léta těsně po padesátce. Většinou se ženám podaří konečně vypracovat třeba na post manažerky úspěšné firmy a děti už jsou dávno samostatné.

Život začíná po padesátce

Právě po padesátce si začne spousta žen svůj život konečně užívat. Některé také tvrdí, že jsou šťastně rozvedené. Dříve chodily do práce a po večerech ještě uklízely byt či dům. Měly co dělat, aby utáhly domácnost i nároky dospívajících dětí. Mnohé z nich neměly ani manžela, který by se do chodu rodiny nějak zapojil.

Zkušenosti, které se vyplatí

Mnohé ženy prošly několika profesemi. V seniorském věku se proto klidně mohou rozhodnout, že budou učit jiné. Můžete učit děti nebo dělat lektora pro výuku práce na počítači pro seniory. Stačí si předem nastudovat manuál, podle kterého hodiny povedete. Bude vás to naplňovat hlavně proto, že stále budete mezi lidmi. Můžete nastoupit na universitu třetího věku, malovat, fotografovat a navštěvovat kurzy. 

Ženy mohou být šťastné, i když v jejich životě nejsou muži

Mnoho žen po padesátce žije samo. Trvalou společnost jim mohou dělat třeba psy nebo kočky. Některé ženy se obejdou i bez nich. Mají nové kamarádky, s nimiž se minimálně jednou týdně schází. Přes spoustu aktivit, které mají a zajímají je, se nikdy necítí osamělé. Užívají si svou svobodu, volnost a soukromí. Mohou si vybrat ze široké škály uměleckých kurzů a workshopů, nebo třeba vést ochotnické divadlo. Stanou se energickými dámami plnými notné dávky humoru, díky kterému ani ve zralém věku příliš rychle nezestárnou. Za svůj věk se navíc vůbec nestydí.

Prodloužené mládí

Pokud patříte k ženám, které jsou spíše bohémský typ, celý život se pohybujete v umělecké branži a milujete společnost, i po padesátce můžete mít tolik aktivit, že o nějaké klasické penzi a poklidném odpočinku, nemůže být vůbec řeč. Zatímco se dnešní mladé babičky velmi často snaží, aby na to příliš nevypadaly, právě aktivní typy žen jdou často proti proudu. Rády hlídají vnoučata a projeví se jako rozené vůdkyně smečky, i když jsou lehce výstřední babičky.

100 %