Věk je jen číslo, stárněte s nadhledem

Jak moc odvážná přání si může začít plnit dáma po padesátce, šedesátce, sedmdesátce či osmdesátce? Některé dámy v letech mají stále plný diář a spoustu aktivit. I tyto ženy se občas potýkají s chronickým nedostatkem času. Mají šmrnc, půvab, řadu koníčků a někdy i práci. Naučte se stárnout s nadhledem a po svém.

Jak se co nejdéle radovat ze života

I v pozdním věku si můžete splnit sen a přihlásit se třeba do kurzu stepu. Pořídit si stepovací boty a trénovat doma před zrcadlem, ať si udržíte v kurzu krok. V létě můžete vyrazit na túru a v zimě třeba na běžky nebo lyžovat. Začněte šít, háčkovat, plést košíky, vyrábět šperky, vytvářet keramiku nebo třeba malovat obrazy. Stále se učte a zažívejte něco nového. Zážitky si totiž zpětně nekoupíte a není na co čekat.

Nejlepší věk na cvičení může být i v penzi

Zkuste si to nastavit tak, že když kouknete do diáře, harmonogram bude plný věcí, na které se těšíte. Třikrát týdně si tam dejte cvičení nebo plavání. I když se budete muset občas přemlouvat, kolikrát se vám nebude chtít, i když to budete mít kousek k fitku či bazénu, tělo i mysl vám za to poděkuje. Pokud máte možnost odjet v pátek z města na chatu, udělejte to. Ať se pořád něco děje, přesně jako dříve, když jste chodili do zaměstnání. Jen tak si udržíte svěží mysl i v pozdním věku.

Nenechte zahálet ani mysl

Pokud vás nebaví luštit křížovky, můžete třeba předsedat schůzím správy bytového domu, anebo chodit pomáhat do domu seniorů těm, kteří jsou na tom o dost hůře než vy. Přihlaste se do jazykového kurzu, nebo na universitu třetího věku. Nenechte mozek zahálet, budete se cítit mnohem lépe, když vám bude mysl skvěle fungovat.

Nedávejte si pauzu

Když odejdete do penze, nedávejte si půl roku pauzu, i když to k tomu svádí. Možná se těšíte, jak budete odpočívat, sledovat seriály a prostě jen úplně vypnete. Velmi rychle však tak vyjdete ze cviku a i za půlrok pěkně zakrníte. Zkuste se naučit vyhledávat informace na internetu, ať jste ve spojení se světem. Čtěte zajímavé knížky a choďte mezi lidi. I po šedesátce pro vás mohou začít nejlepší léta života.

Dbejte na svou image

I když budete v důchodu, dbejte na to, abyste nevyšli z domu neupravení a neučesaní, i když jdete třeba jen se smetím. Dáma by měla být navíc upravená, lehce nalíčená, pěkně učesaná, vkusně oblečená a decentně navoněná. A až vás vrstevnice osloví se slovy, že se na to máte vykašlat, na truc začněte sledovat módní trendy či kosmetické novinky.

100 %