Unikátní kombinace potravin pro dokonalou postavu

Vyvážená strava nemusí být nudná. Existuje spousta zdravých a chutných surovin, jejichž kombinace podpoří vaše hubnutí a pomohou vám udržet figuru a kondici.

Nebaví vás vaše jednotvárná dieta a strava? Zvolte takové kombinace potravin, které vytvoří zdravé pokrmy, které vám budou chutnat. Mnohé studie prokázaly, že kombinací některých surovin můžeme podpořit své hubnutí a udržet si štíhlé tělo.

Špenát a avokádo

Vaše nezvladatelné chutě na nezdravá tučná a sladká jídla vám pomůže zahnat kombinace špenátu a avokáda. Avokádo je zdrojem zdravých tuků a napomáhá ke snížení cholesterolu. Špenát obsahuje minimum kalorií a dokonale zasytí.

Luštěniny a kukuřice

Mnohou studií prokázalo, že můžete při hubnutí dosáhnout lepších výsledků, pokud do svého jídelníčku zařadíte alespoň 1x 2x týdně jídlo z luštěnin. Můžete jej navíc doplnit trochou kukuřice s vyšším obsahem vlákniny, která podporuje trávení.

Vejce a zelenina

Dejte si do zeleninového salátu uvařené vajíčko natvrdo. Vejce pomáhají vstřebávat barviva zvaná karotenoidy, kterými je zelenina a ovoce nabité, stejně jako vitamíny, minerály, dalšími potřebnými látkami a vlákninou. Chrání tělo proti přibývání na váze, ztrátě zraku i rakovině.

Tuňák a zázvor

Účinnou kombinací na ploché bříško je tuňák a zázvor. Zázvor je protizánětlivý A podporuje zdravé trávení. Tuňák je zdrojem omega-3 mastných kyselin, které brání ukládání tuku v oblasti pasu a břicha.

Drůbeží maso a kajenský pepř

Kuřecí či krůtí maso obsahuje bílkoviny a má málo tuku. Doplňte ho kajenským pepřem, který funguje jako přírodní spalovač tuku. Vsaďte na kvalitní maso z farmy nebo na bio kuře s logem ekologické produkceevropským bio lístkem, které má při chovu k dispozici větší prostor. Krmné směsi obsahují nejméně z 90 %produktů ekologického zemědělství bez chemických hnojiv, pesticidů či antibiotik.

Káva a skořice

Dopřejte si čerstvě mletou, kvalitní kávu, nejlépe espreso. Nezapomeňte si k ní dát vždy jednou tolik čisté a neperlivé vody. Přidejte si do ní trochu voňavé skořice, která zlepšuje spalování tuků, pomáhá proti celulitidě i cukrovce. Snažte se zahánět stres pohybem a kreativní činností, třeba malováním. Stav naší mysli má velký vliv na fyzické zdraví, kondici i tělo, které pak zbytečně neukládá tuky.

100 %