Máte svého koníčka? Odborníci radí, jak malovat a tvořit akrylovými barvami

Každý z nás, žena i muž, by měl mít koníčka, který ho bude bavit. Hobby, ke kterému se bud upínat, když mu nebude zrovna do zpěvu. Chvíle, díky kterým se budou mít na co těšit. Vyzkoušet můžete třeba malování barvami, které přináší relax, uvolnění i možnost vyjádřit se. Díky malování si navíc můžeme zkrášlit domov, obdarovat rodinu, přátele i své blízké a vyrobit si originální obrazy a další dekorace.

Trvanlivé a kvalitní akrylové barvy

Aby nám malba akrylem dlouho vydržela, je potřeba použít kvalitní barvy, které nebudou časem blednout, loupat se a jinak degradovat. U některých typů barev je třeba dbát na dobře připravený a vhodný podklad. Akrylové barvy můžete navíc použít na mnoho různých materiálů. Malovat můžete nejen na papír či plátno, ale i na porcelán, dřevo či kameny, které si na výletech a procházkách sami nasbíráte. Stačí, aby byl připravený podklad suchý a odmaštěný. Pak můžete začít malovat a tvořit.

Na co si dát pozor

Při použití akrylových barev na různé povrchy je potřeba myslet i na jejich dobré zaschnutí. U akrylových barev navíc platí, že schnou déle, tedy i několik hodin. V ideálním případě je nechte raději zaschnout do druhého dne. Aby vám akrylové barvy v tubách vydržely co nejdéle, chraňte je také před mrazem a velkým vedrem. Nezapomeňte je také pečlivě zavírat. Perte také štětce, aby vám neztvrdly.

Bohatý výběr barev a odstínů

Obzvláště ženy si často potrpí na přesný odstín oblíbené barvy nebo barvy na předloze. Ať už jde o meruňkovou, tělovou, mátovou, hráškově zelenou, lila, fuchsiovou nebo třeba zemitě hnědou, barevný odstín prostě musí sedět. Barvy můžete koupit samostatně po jedné, nebo si zvolit praktické akrylové sady. Barvy v sadách jsou většinou v o něco menším balení, než když je kupujete samostatně.

Jak začít malovat a tvořit

Vezměte prostě do ruky tubu, naneste barvu na paletu, uchopte štětec a vyzkoušejte si, jak bude barva na ploše reagovat. Některé druhy barev jsou pastózní, jiné řidší, lesklé, roztíratelné, po uschnutí matné či lesklé. Je jen na vás, jak bude díky nim obraz či předmět vypadat. Zkuste si malování akrylovými barvami a houbičkou. S její pomocí vytvoříte unikátní otisky v abstraktním duchu. Při technice Pouring se barv zředí pouring médiem a pak se slévá jedna do druhé na různých podkladech. Metoda Heavy body pracuje s opačným principem. Po přidání média barva zhoustne a vytváříte 3D efekty či reliéfy pomocí špachtle. Kreslete věrně podle předlohy, nebo vytvořte abstraktní obraz. Budete nadšeni a u malby si perfektně odpočinete.

100 %