Máte se rádi? Nechte se hýčkat díky kašmíru

Pokud už máte za sebou roky rebélií a extravagance, možná konečně dáváte přednost kvalitě a přírodním materiálům, ke kterým luxusní kašmír bez pochyby patří. Jakmile se zachumláte do jeho hebké náruče, už ji nikdy nebudete chtít opustit.  

Kašmírová vlna je jednou z nejkvalitnějších a nejdražších přírodních textilií. Pro své unikátní estetické a funkční vlastnosti patří mezi nejvíce žádané textilie. Oblečení a doplňky z kašmírové vlny jsou velmi hebké, měkké a příjemné na dotek.

Co je to kašmír

Kašmírová vlna je výjimečný materiál a je často označována i jako nejluxusnější a nejdražší přírodní materiál. Vyčesává se kašmírským kozám z oblasti slabin pro získání těch nejjemnějších vláken prvotřídní kvality. Z jedné kašmírské kozy se dá ročně získat pouze 50 až 150 gramů, proto je kašmír dražším materiálem. Z luxusního kašmíru se nejčastěji vyrábějí svetry, čepice, šátky, šály, rukavice ale i župany. Kromě oblečení si můžete do svých domovů pořídit také kašmírové koberce a doplnit je třeba unikátními obrazy malířských velikánů, které si sami namalujete.

Vlastnosti kašmíru

Oblečení z kašmírové vlny má opravdu vynikající vlastnosti. Podlehnout jemnosti kašmírových svetrů s unikátní hřejivostí je velmi snadné. Kašmírové svetry jsou šestinásobně hřejivější než svetry z ovčí vlny. Tyto vlastnosti mají i kašmírové textilie. Kromě unikátní jemnosti a hřejivosti kašmír skvěle drží tvar, nevytahá se, nebledne a při vhodné péči vydrží dlouhé roky jako nový. Sázka na kvalitu se vám tedy vyplatí. Počáteční investice se vám díky dlouhé životnosti produktů opravdu časem vrátí.

Jak pečovat o kašmír

S kašmírem je třeba zacházet velmi opatrně. Díky tomu však bude oblečení a doplňky i po letech vypadat naprosto skvěle. Designové kousky nemění barvu, tvar zůstane stále stejný a oděv bude vypadat naprosto stejně, jako byste ho měli na sobě poprvé. Kašmír by se měl prát ručně ve vlažné vodě 20 °C. V automatické pračce volte program na praní vlny. Přidejte prací prostředek na vlnu a jemné tkaniny. Kašmírové oblečení neždímejte, ale vodu z oblečení jemné vytlačujte tak, aby se nepoškodilo. Kašmírové oblečení nesušte v sušičce ani na přímém slunci.

100 %