Jak zvládnout dvě i více dětí? Najděte si koníčka a čas pro sebe.

Čím více dětí máte, tím více potřebujete dovedností. Jak tedy více dětí zvládnout a neskončit v blázinci? Zaměřte se na následující rady a najděte si něco, co vás baví.

Plánování a flexibilita

S více dětmi musíte všechno plánovat. Od jídla, přes vše, co daný den musíte zvládnout, až po dovolenou. Diář je zcela zásadní. Důležitá je však i flexibilita. Cokoli si s dětmi naplánujete, totiž nemusí vyjít. Těsně před dovolenou dítě třeba onemocní. Zachrání vás jen schopnost přizpůsobit se téměř všemu.

Všeobecný přehled a detektivní nadání

Čím víc dětí máte, tím víc věcí začnete postrádat. Naučte děti vše dávat na své místo. Budete totiž stále hledat klíče, peněženky či telefony. V hledání věcí ukrytých těmi nejmenšími, nebo ledabyle pohozených puberťáky, musíte být trénovaní mistři. Pak si vystačíte s dostatkem lásky a smyslem pro humor.

Neústupná sebekázeň a matematické dovednosti

Můžete fungovat jen tehdy, kdy spíte 6 až 7 hodin. Žádné ponocování u knihy, filmu, sociálních sítí či počítačových her. K přežití potřebujete matematickou přesnost. Dělte vše rovným dílem, ať se nehádají. Cukroví, část dortu nebo pizzy.

Výchova vyžaduje důslednost

Rozmazlit si více dětí vás přijde draho. Jejich potřeby a touhy se nesetkají a pak všechna jejich přání uspokojit nesvedete. Nastolte pevný řád, rozdělte povinnosti a neustupujte. Čím více budete důslední, tím více získáte respektu. Část povinností delegujte na partnera a říkejte si o pomoc, protože muže to samo nenapadne.

Buďte nad věcí

Naučte se některé věci s dětmi neřešit a zbytečně neplýtvejte energií, kterou budete potřebovat jinde. Třeba flek od čokolády na vlastní košili nebo jejich tričku neřešte a hned vše hoďte do pračky. Nevyčištěné zuby se pro jednou snesou, hlavně že už děti spí a vy můžete jít spát taky. Řešte jen to, co je opravdu důležité.

Dobrá imunita

Vaše imunita musí být pevná. Děti domů přinesou mnoho bacilů. Ony mohou nemoc vyležet, ale vy musíte fungovat i v nemoci. Vitaminy dávejte dětem, ale nikdy nezapomínejte na sebe. Vařte z ;čerstvých potravin a zapomeňte na fast food.

Najděte si koníčky a čas pro sebe

Pokud se nechcete s rodičovství zbláznit, nezapomínejte na koníčky a čas pro sebe. Můžete chodit plavat, cvičit nebo běhat. Doma můžete šít, plést, háčkovat, vyrábět šperky, keramiku, nebo třeba malovat. Fyzický pohyb a kreativní činnosti uleví přetížené mysli. Jste také člověk. Mají vaše děti kroužky a partner si svou zálibu nikdy vzít nenechá? To samé chtějte i pro sebe. Jen tak si vás ostatní mohou vážit.

100 %