Emancipované ženy v roli kutilek

I když se kutilství tradičně spojuje nejčastěji s muži, současná doba stále více odhaluje, že do vlastnoručně vyrobených projektů se stejně často pouštějí i ženy. Výrobci jim proto nabízejí nářadí, které jim sedne přesně do ruky. Navíc si jej muži opravdu nepůjčí. Je to tiž celé růžové. Jak jste na tom se zájmy a kutilstvím vy?

Sestavení nábytku nebo jeho drobná úprava není pro ženy žádný problém. Spousta z nich si s tím hravě poradí. Výrobci jim k tomu navíc nabízejí i stylizované nářadí, třeba v růžové barvě. Ačkoli se o tom moc nemluví, spousta žen si umí leccos doma opravit, vyrobit a upravit, Jsou stejně šikovné jako muži. Pro některé je kutilství nadšením, jiné k tomu donutila prostě nutnost. Nikdo nebyl po ruce.

Nářadí pro ženy

Všem ženám kutilkám se poslední dobou snaží vycházet vstříc výrobci nářadí. Navrhují ho tak, aby odpovídalo jejich fyzickým možnostem, dobře se jim s ním pracovalo a vyhovovalo i jejich vkusu. Na trhu se už před pár lety objevily první sady běžného nářadí v růžové barvě, některé dokonce i v praktickém růžovém kufříku. Ženy si proto mohou pořídit vlastní sadu nejčastěji používaných nástrojů v domácnosti. Tedy šroubováky, kleště, kladívka, metr, vrtačku či tavnou pistoli. Díky praktickému vzhledu a balení v růžové barvě nemusí ustupovat estetickým nárokům. Navíc jim takové nářadí žádný chlap jen tak nesebere.

Aku nářadí

Na trhu jsou už i složitější nástroje určené pro ženy. Například různé akumulátorové nástroje v růžových barvách. Výrobci navíc nepozměnili jen barvu rukojetí. Aku nářadí umožňuje volný pohyb, odpadají potíže s přívodním kabelem, už jej nemusíte sledovat, aby se při práci nepřesekl či nepřeřízl. Aby byla samotná manipulace ještě mnohem pohodlnější. Lehké akumulátory jsou velikostně uzpůsobeny i pro menší ženskou ruku. Ženy ocení aku šroubovák, který má tvar pistole a dá se s ním šroubovat i vrtat. Sestavení nábytku, zavěšení poličky, nebo rámování obrazu je s takovým pomocníkem hračkou. Setkat se můžete i s růžovým ručním aku vysavačem a růžovým aku vyžínačem.

100 %