Být dámou je umění. Víte, co dělá dámu dámou?

Být dokonalou dámou je umění. Ženy, které umí skvěle vypadat, na své okolí vždy zapůsobí. Elegance je jejich přirozenou součástí. Chcete také skvěle vypadat a působit? Podívejte se, jak nebýt upjatá a nudná šedá myš a stát se pravou dámou.

Být dámou je umění

V životě jsou situace, kdy chce být každá žena za opravdovou dámu. Být pěkně oblečená, upravená a mítvytříbené chování. Aby vzhled nebyl škrobený, moc vyumělkovaný, zbytečné vyzývavý, provokativní, nevkusný a nepůsobil namyšleně a nafoukaně, chce to znát pár zásad. Stačí získat cit pro danou situaci, neignorovat okolí a dodržovat základní pravidla etikety. Pak můžete být za každých okolností dokonalá a necháte ze sebe vyzařovat přirozené ženské fluidum.

Myslete na vzhled

Být atraktivní vyžaduje pravidelnou péči o sebe. Pak je žena okouzlující, upravená, pěstěná, elegantní a sofistikovaná. Má vždy upravené vlasy, nehty i přirozený make-up. K tomu potřebuje motivaci, trpělivosta najít si čas. To znamená čistotu, hygienu, péči o zdraví, pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, cvičení a sport, hlídání si figury a jídelníčku, návštěvy kadeřníka, kosmetičky, manikúry, pedikúry, ale i wellness, masáže, sauna či vířivka.

Žádné fake značkové oblečení, nekvalitní svršky z tržnice a obnošené kousky

Pokud nemáte peníze na dražší značky nebo jen chcete ušetřit, nekupujte kopie světoznámých značek. Vsaďte na kvalitní koženou kabelku od méně známého návrháře a buďte originální. Je mnoho webů i second handů, kde koupíte zboží z druhé ruky, na kterém je často ještě visačka. Ať už kupujete kabelku,obuv, oblečení či doplňky, vsaďte na přírodní materiály a kvalitu. Všechny ošumělé kousky, co mají nejlepší období za sebou, rovnou vyhoďte..

Pravá dáma se nehrbí a umírněně gestikuluje

Ve stoje i vsedě mějte rovná záda a vztyčenou hlavu. Stáhněte ramena dolů, vypněte hruď a vypněteňadra. K počítači si dejte kvalitní ergonomickou židli pro zdravé sezení. Pořiďte si elegantní obuv s přiměřeně vysokým podpatkem či klínkem, která zeštíhlí a prodlouží nohy. Dnes seženete i designovouobuv splňující zdravotní parametry. Nekřičte, nemáchejte rukama a nedělejte prudké pohyby. Myslete na způsob projevu, používejte umírněná gesta a řeč těla.

Zvládá stres, umí se ovládat a nechodí pozdě

Pravá dáma zvládá nervozitu a nemá zlozvyky. Umí si najít a zorganizovat čas. Nechodí pozdě a dorazí vždy o 5 minut dříve. Umí stolovat a zná pravidla etikety. Dokáže se ovládat, nemluví moc nahlas ani sprostě a umírněně se směje. Umí se vyjadřovat, je sečtělá a má dostatečnou slovní zásobu. Neustále se vzdělává, má spoustu koníčků a je kreativní. Do společnosti pod šaty nosí silonky, nenosí příliš krátké sukně a hluboké výstřihy a umí dokonale ladit barvy i vzory.

100 %